یکشنبه, 30 خرداد, 1400
اخبار فوری

پایگاه خبری و اطلاع رسانی

اهدای بیش از ۱۱ میلیارد ریال کمک به آسیب دیدگان کرونا در کیش

به گزارش نجواخبر، مسوول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه کیش گفت: این نیرو طی روزهای کرونایی در قالب طرح‌های مختلف ۱۱ میلیارد و ۷۳ میلیون ریال کمک نقدی و غیرنقدی به آسیب دیدگان شیوع این ویروس جزیره کمک کرد.

حجت الاسلام محمد صفاجویی اظهار داشت: همزمان با شیوع ویروس کرونا از اواخر سال ۱۳۹۸ این جزیره قرنطینه شد و بسیج و سپاه به منظور کمک رسانی در عرصه پیشگیری از شیوع به کمک شورای سلامت آمد.

وی اضافه کرد: پس از آن با دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی و وقت شناسی در موقعیت های مختلف نسبت به اجرای طرح مومنانه با همکاری خیران انجام شد که تا کنون ۲ هزار و ۴۰۰ بسته غذایی شامل ۱۸ قلم کالای ضروری به ارزش بیش از هشت میلیارد ریال بین خانواده های آسیب دیده کمک شد.

مسوول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه کیش یادآور شد: با توجه به اینکه در دوران شیوع ویروس کرونا ارایه آموزش در مدارس به صورت غیر حضوری شکل گرفت که به علت نیاز به تجهیزات الکترونیک و عدم توانایی خرید بسیاری از خانواده برای تداوم این روند با مشکل مواجه شدند.

وی افزود: بسیجیان این جزیره دانش آموزان نیازمند را با همکاری آموزش و پرورش و بسیج محلات شناسایی و با همکاری خیران ۲۸۰ دستگاه تبلت به ارزش یک میلیارد ریال خیرداری و در اختیار محصلات قرار گرفت.

حجت الاسلام صفاجویی اظهار داشت: توزیع ۷۰۰ بسته لوازم بهداشتی و ضدعفونی کنند به ارزش ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال، ۶۵۰ کیلوگرم مرغ گرم به ارزش ۷۱ میلیون ریال، ۱۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز گرم به ارزش ۶۲ میلیون ریال، توزیع ۲۵۷ هزار قرص نان به ارزش ۱۳۷ میلیون ریال و توزیع ۲۵ بن خرید نقدی از دیگر خدمات انجام یافته توسط بسیجیان این جزیره در این مدت است.

وی افزود: سر جمع هزینه کمک های این نهاد به نیازمندان و آسیب دیدگان ویروس کرونا در این جزیره ۱۱ میلیارد و ۷۲ میلیون ریال برآورد شده که از سوی خیران و این ناحیه تامین و هزینه شده است.

مسوول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه کیش یادآور شد: سرکیشی بسیجیان به منازل افراد آسیب دیده به علت شیوع ویروس کرونا از دیگر اقدامات بسیجیان این ناحیه است که به صورت مرتب از سوی گروه های مختلف بسیج انجام می شود.

از ابتدای شیوع پاندمی کرونا تا ساعت ۲۴ دوشنبه ۱۷ خرداد در این جزیره بیش از چهار هزار و ۶۵۴ بیمار مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹ و نوع جهش یافته انگلیسی) شناسایی شده است که ۲۳ تن از این افراد جان خود را از دست داده اند.

Print Friendly, PDF & Email

master

→ خواندن مطلب قبلی

پیروزی مقتدرانه ایران برابر آمریکا/ تیمی جلودار شیران ایران نیست

خواندن مطلب بعدی ←

احداث دو مدرسه با ۲۷کلاس درس باهدف توسعه سرانه آموزشی در کیش

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *