یکشنبه, 30 خرداد, 1400
اخبار فوری

پایگاه خبری و اطلاع رسانی

تسهیل سفر زائران ایرانی به عراق به‌ویژه در ایام اربعین/لغو روادید ۴۵روزه برای دارندگان گذرنامه عادی

به گزارش نجواخبر، هیئت دولت مقررات لغو روادید ۴۵روزه برای دارندگان گذرنامه عادی بین ایران و عراق را تصویب کرد.

هیئت وزیران در جلسه روز چهارشنبه خود به‌ریاست روحانی رئیس‌جمهور، با صدور مجوز برقراری مقررات لغو روادید برای دارندگان گذرنامه عادی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق موافقت کرد.

دولت به‌منظور تسهیل سفر زائران ایرانی به عراق به‌ویژه در ایام اربعین حسینی (ع)، برقراری مقررات لغو روادید ۴۵ روزه برای دارندگان گذرنامه عادی بین دولت‌های دو کشور به‌شرط عمل متقابل را به تصویب رساند.

لایحه تمدید قانون اساسنامه شرکت ملی پست به تصویب دولت رسید

دولت با توجه به مدت اندک باقیمانده تا انقضای مدت آزمایشی قانون اساسنامه شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران، با پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر لایحه تمدید قانون مذکور به‌مدت یک سال موافقت کرد.

موافقت دولت با افزایش سرمایه شرکت سهامی بیمه ایران

هیئت وزیران در اجرای حکم مندرج در بند (۹) ماده (۱۰) اساسنامه شرکت سهامی بیمه ایران، با پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر افزودن مبلغ ۱۵۴ هزار و ۷۹۱ میلیارد ریال به سرمایه این شرکت از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها موافقت کرد.

بدین ترتیب، سرمایه شرکت سهامی بیمه ایران، مبلغ ۱۸۹ هزار و ۳۲ میلیارد ریال خواهد بود که به ۱۸ هزار و ۹۰۳ میلیون و ۲۰۰ هزار سهم ۱۰ هزارریالی با نام تقسیم شده است.

تعیین دو عضو در شورای سازمان اسناد و کتابخانه ملی

هیئت وزیران در اجرای بند (۶) ماده (۴) قانون تأسیس سازمان اسناد ملی ایران مبنی بر تعیین دو نفر از اشخاص متبحر در فرهنگ و تاریخ ایران برای عضویت در شورای سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، ضمن موافقت با تمدید عضویت آقای مهدی حجت به‌مدت سه سال دیگر، آقای رسول جعفریان را نیز برای عضویت در شورای سازمان مذکور تعیین کرد.

مجوز امضای موقت پروتکل الحاقی به موافقتنامه استرداد مجرمین بین ایران و تاجیکستان

هیئت وزیران در ادامه، به وزارت دادگستری اجازه داد با هماهنگی معاونت حقوقی رئیس جمهور و وزارت امور خارجه، نسبت به مذاکره، پاراف و امضای موقت پروتکل الحاقی به موافقتنامه استرداد مجرمین بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان اقدام و مراحل قانونی را تا تصویب نهایی پیگیری نماید.

Print Friendly, PDF & Email

master

→ خواندن مطلب قبلی

تیتر یک سایت رهبر معظم انقلاب: به عمل کار برآید

خواندن مطلب بعدی ←

انتقاد تند روحانی از رفتار صداوسیما:آقای صداوسیما که سوال طراحی کردید؛ چرا جنگ اقتصادی را کنار گذاشتید

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *