یکشنبه, 30 خرداد, 1400
اخبار فوری

پایگاه خبری و اطلاع رسانی

کسانی که انتخابات را تضعیف می‌کنند نمی‌توانند ادعای مردم‌سالاری داشته باشند

به گزارش نجواخبر، رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در آموزه‌های امام (ره)، مردم‌سالاری دینی در دو محور مشخص می‌شود؛ اول انتخاب حاکمان به دست مردم و با رأی آنها که مهمترین جلوه آن، انتخابات است. کسانی که با هر علت و نیتی به محض دیدن هر اشکالی، انتخابات را تضعیف می‌کنند، نمی‌توانند ادعای مردم‌سالاری داشته باشند.

قالیباف گفت: نظارت بر عملکرد مسئولان و مراقبت از اینکه در راستای منافع عمومی عمل کنند، امری بسیار مهم است. نمایندگان مجلس مسئول این نظارت هستند و ان‌شاءالله به وظیفه خود به درستی عمل خواهند کرد.

وی ادامه داد: با پیروزی از منطق خداباوری و مردم‌باوری که امام (ره) آن را در کشورمان نهادینه کردند، اعتقاد داریم که با کاری مردمی و انقلابی می‌توان موتورهای حرکت قوی و سریع ملت ایران را فعال‌تر کرد. با آغاز گام دوم انقلاب اسلامی، به نسل جوان امیدوارتر هستیم. رمز ماندگاری را نیز در همین جمهوری اسلامی می‌دانیم؛ جایی که خداباوری و مردم‌باوری به هم آمیخته شده است، این فرمول هیچ بن‌بستی ندارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: اگر هم در زمینه‌ای به مشکل برخورده‌ایم، فرمول خداباوری و مردم‌باوری را به خوبی نخوانده یا آن را به کار نبسته و کار جهادی را پشتوانه آن نکرده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه دفاع عالمانه از جمهوری اسلامی و تدبیر مسئولانه برای پیشبرد امور مردم، گره‌گشای ما است، گفت: ما این را از امام (ره) آموختیم و در گذر زمان آنقدر تجربه کرده‌ایم که باور و زندگی‌مان شده است. مردم ما طعم شیرین انتخاب واقعی را با انقلاب و امام (ره) چشیده‌اند؛ معنا ندارد که با ژست مردم‌سالاری، آنان را از امام (ره) و انقلاب دور کنیم و به نام مردم‌باوری در برابر ضوابط دینی بایستیم.

قالیباف با تاکید بر اینکه دو عنصر خداباوری و مردم باوری که ما امام خمینی را مظهر باور به آنها می‌دانیم، راه برون رفت از مشکلات و تنها راه پیشرفت و آبادانی کشور و حفظ نظام اسلامی است، تصریح کرد: ما اسلام ناب را همانی می‌دانیم که امام به ما نشان دادند، در نقطه مقابل هر جا التقاط ببینیم یا هر جا تحجر نمایان شود از آن فاصله می‌گیریم زیرا التقاط و تحجر را در مسیر اسلام نمی‌دانیم، تجربه هم نشان داده که متحجران حضور مردم را باور ندارند. التقاطی‌ها هم از مردم استفاده‌ی ابزاری می‌کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در این بیش از چهار دهه هیچکس را از امام و رهبری در مردم‌باوری و مردم‌سالاری صادق‌تر ندیدیم. اگر هم در برهه‌ای فضا تیره و تار شد، سیره ایشان را چراغ راهمان قرار می‌دهیم.

وی با بیان اینکه با توجه به مطالب گفته شده امروز ما در این مسیر، دو کار مهم داریم و دو مسئولیت سنگین را بر روی شانه‌های خود احساس می‌کنیم، ادامه داد: نخست آنکه مردمی که پای کار انقلاب و نظام ایستاده‌اند را دریابیم، آنها زیر فشار هستند و هزینه می‌دهند آنها را بفهمیم و با آنها مواسات کنیم، رنج آنها را کاهش دهیم و کنار آنها باشیم.

قالیباف افزود: گاهی با یک اظهارنظر تلخ، گاهی با یک موضع نا به جا و گاهی با یک حاشیه‌سازی بی‌فایده کام این مردم را تلخ نکنیم، کنار مردم بودن، همدل و همزبان بودن با مردم افتخار و آبروی ماست، راه را برای ورود مردم به میدان کار فراهم کنیم.

رئیس مجلس گفت: در اقتصاد به دنبال رفع موانع تولید و اشتغال باشیم به طور خاص نسبت به رونق کسب وکارهای خرد و بنگاه‌های کوچک حساس باشیم. در سیاست مردم‌فریبی نکنیم آنها را با بی‌اخلاقی در رقابت رنجیده نکنیم. در فرهنگ مراقب سرمایه‌ی ملّی و تمدنی خود باشیم، خودمان را در برابر تهاجم نبازیم و همچنین برای تعامل و تبادل فرهنگی هم آماده باشیم.

قالیباف اضافه کرد: برای تحقق این دو وظیفه باید پیروی از رهبر معظم انقلاب اسلامی را اصلی تخلف‌ناپذیر بدانیم. چراکه همان خداباوری و مردم‌باوری راسخ، با همان شدّت و با همان قاطعیّت امام راحل، در وجود ایشان منعکس شده است. رهبر فرزانه ی انقلاب در تمام سال‌های اخیر بزرگترین پاسدار دفاع از حق مردم برای مشارکت در اداره‌ی کشور بوده‌اند و به شایستگی از جمهوریّت و اسلامیّت نظام دفاع کرده‌اند. لبیک به دعوت ایشان برای دعوت از یکدیگر به مشارکت در انتخابات پیش رو برآمده از همان اعتقاد راسخ به مردم‌باوری است.

وی تصریح کرد: مردم رشید ایران هم در انتخاب خود دقّت کنند «کارنامه» مهم‌تر از هرگونه ادعّا، شعار و حتی برنامه است، «خردمندی» لازمه‌ی فردی است که می‌خواهد چنین مسئولیت عظیمی را بر عهده بگیرد. «پرهیزکاری» را در گفتار و رفتار نامزدها دنبال کنید و به آن وزن بدهید.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هر کسی که از برخی نابسامانی‌ها و ناکارآمدی‌ها دلخور است، با انتخاب درست در این انتخابات فرصت بی‌نظیری برای تعیین سرنوشت خود و کشور دارد، ما هم در مجلس شورای اسلامی با مردم و با نامزد منتخب مردم بر روی همان شاخص‌های خردمندی، کارآمدی و پرهیزکاری پیمان همکاری می‌بندیم.

Print Friendly, PDF & Email

master

→ خواندن مطلب قبلی

پرهیز از چاپ و نصب بنرهای بزرگ/ هزینه ها را صرف خدمت به مردم کنید

خواندن مطلب بعدی ←

شروع مذاکرات درباره رفع تحریم ها از هفته آینده

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *