پنجشنبه, 1 مهر, 1400
اخبار فوری

پایگاه خبری و اطلاع رسانی

گامی بلند در جهت رفع انحصار در کیش/ بیایید همگان را سهیم کنیم و بیکاری را از میان برداریم

جعفر آهنگران، مدیرعامل منطقه آزاد کیش در تازه‌ترین مصاحبه خود با خبرگزاری ایلنا با اشاره به صدور مجوزهای جدید برای مشاوران و آژانس املاک اعلام کرد که طی برگزاری آزمون و اجرای شیوه‌نامه به ۵۰ نفر مجوز کارشناسی املاک اعطا خواهد شد.

قطعا چنین تصمیمی نشان می‌دهد که نیت و هدف مدیران منطقه آزاد کیش، مثبت است و بدون تردید، رفع انحصار باعث ایجاد شرایط یکسان برای استفاده از امکانات و امتیازات جزیره کیش توسط همه واجدان شرایط می‌شود. امیدواریم دیگر شاهد مشکلاتی که بعضاً ناشی از ایجاد انحصار در صدور مجوزها و یا رانت اطلاعاتی بود، نباشیم. قطعا این امر خواسته همه مردم و فعالان اقتصادی در جزیره کیش است که خوشبختانه با درایت مدیرعامل منطقه آزاد کیش جامه عمل پوشید.

متاسفانه در گذشته افراد بسیاری توانایی، استعداد و پتانسیل‌های لازم را برای کارآفرینی و کمک به توسعه جزیره کیش داشتند؛ اما به دلیل وجود انحصار و سنگ‌اندازی‌هایی متعدد، این فرصت و امکان برایشان فراهم نبود.

این رفتار اصلاحی نشان می‌دهد که مدیریت جزیره کیش فارغ از اینکه چه روزی مسئولیت‌شان به پایان می‌رسد، تا آخرین روزهای حضور در این سمت، قصد دارد به وظایف خود عمل کرده و موانع را از جلوی پای دیگران بردارد. امیدواریم این روند که برای مشاوران املاک در نظر گرفته شده، درباره صدور سایر مجوزها برای صنوف و شغل‌های دیگر نیز اجرایی شود و همچنان تداوم داشته باشد؛ زیرا ادامه این راه باعث خوشحالی بیشتر کیشوندان و مردم می‌شود و گام مهمی در پشتیبانی از تولید و مانع‌زدایی از کسب و کارها برداشته می‌شود و همچنین فرصت فعالیت برای همه کسانی که دغدغه کسب و کار داشته و قصد دارند در راه قانون فعالیت و به صورت عادلانه رقابت کنند، فراهم شده است.

البته سازمان منطقه آزاد کیش باید این مسئله را هم در نظر بگیرد که در طراحی و تنظیم شیوه‌نامه‌ها و آزمون‌ها سختگیری نکند تا امکان حضور برای اکثر متقاضیان و کسانی که با علاقه قصد کمک به تولید و رونق اقتصادی دارند، فراهم شود و این افراد به دلیل نوع شیوه‌نامه طراحی شده، سرخورد نشده و انگیزه آن‌ها از بین نرود. قطعا هر استعدادی که از تولید کنار بماند، یک فرصت شغلی از بین رفته و دامنه بیکاری گسترس پیدا کرده است. در این میان فعالیت رسانه‌ها و حمایت رسانه‌ای از چنین طرح‌هایی بسیار اهمیت دارد و باید رسانه‌ها کمک کنند که همانند جزیره کیش انحصار در سایر نقاط کشور نیز بشکند و صدور مجوزها در یک قالب مشخص فراهم شود و همگان بتوانند از امتیازات برابر برخوردار باشند.

امتیاز برابر برای همه و «رفع انحصار» اولین گام در جهت رونق اشتغال و رفع بیکاری است و یادمان نرود که همه واجدان شرایط باید بتوانند از همه امتیازات به صورت برابر و عادلانه بهره‌مند باشند.

مرتضی بلوکی- کارشناس رسانه

Print Friendly, PDF & Email

master

→ خواندن مطلب قبلی

المپیک توکیو| با حدادی و تفتیان؛ از کوچه پس کوچه های کالیفرنیا و پاریس تا ناکامی در ژاپن

خواندن مطلب بعدی ←

لهستان صدرنشین شد/ والیبال ایران یا والیبال ژاپن؛ کدام به عنوان تیم سوم صعود می‌کند؟!

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *