فرانسه مدعی بازداشت هفت فرانسوی در ایران شد

فرانسه مدعی بازداشت هفت فرانسوی در ایران شد
وزیر امور خارجه فرانسه مدعی شد که هفت فرانسوی در ایران بازداشت هستند.

به گزارش نجواخبر، کاترین کولونا وزیر امور خارجه فرانسه که پیشتر مدعی زندانی بودن پنج فرانسوی در ایران شده بود، اعلام کرد این تعداد به هفت نفر افزایش یافته است. وی هویت این افراد را فاش نکرد.

کولونا در مصاحبه با روزنامه «لو پاریزین» گفت: ما در مورد دو تن از اتباع فرانسه نگرانیهایی داشتیم و بر پایه آخرین بررسی‌ها به نظر می‌رسد که آنها نیز بازداشت شده‌اند.

وی ایران را به «باج‌خواهی» متهم کرد و افزود: یادآوری تعهدات بین‌المللی به ایران بیش از هر زمان دیگری مهم است. این شیوه بدی برای حمله به فرانسه است.

وزیر خارجه فرانسه گفت: ما آزادی فوری آنها (اتباع فرانسه) و نیز دسترسی به حفاظت کنسولی (...) را خواستاریم. همتای ایرانی من، که با او گفت‌وگوی طولانی و دشواری داشتم، متعهد شده است که این حق دسترسی رعایت شود. انتظار داریم این امر محقق شود.

پیشتر روزنامه «لو فیگارو» روز جمعه به نقل از منابع دیپلماتیک و یک منبع ایرانی از بازداشت دو فرانسوی دیگر در ایران خبر داده بود. گفته می‌شود این دو تن از ماه‌ها پیش بازداشت شده‌اند. وزارت امور خارجه فرانسه نیز اطلاعاتی در مورد هویت این دو نفر در اختیار خبرگزاری فرانسه نگذاشته است.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/13615

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب