«پل حافظ» نوروز جمع می‌شود +علت

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران در مورد جمع آوری پل حافظ توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش نجواخبر،حجت‌الاسلام والمسلمین آقامیری در مورد آخرین وضعیت جمع آوری پل حافظ اظهار کرد: تهران ۷۵۳ پل دارد که ۴۵ درصد آن فلزی و ۵۵ درصد آن بتنی است.

وی با بیان این‌که پل‌ فلزی حافظ قدمتش به ۵۰ الی ۶۰ سال رسیده و عمر مفید آن تمام شده است، تصریح کرد: شهرداری تهران مقاوم سازی پل‌ها را در دستور کار قرار داده است به گونه‌ای که برای سال جاری برنامه مقاوم سازی ۱۴ پل را در دستور کار قرار داده است.

ابهامات در کارکرد ترافیکی پل حافظ
رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با بیان این‌که پل حافظ نیز براساس استانداردهای موجود نیاز به مقاوم سازی دارد، اظهار کرد: هزینه‌های مقاوم سازی این پل فلزی بسیار زیاد است و این در حالی است که در مورد کارکرد ترافیکی این پل نیز ابهاماتی وجود داشت.

مطالعات راهور در مورد کارکرد ترافیکی پل حافظ
آقامیری با تاکید بر این‌که پلیس راهور مطالعات ترافیکی در مورد کارکرد پل حافظ انجام داده که نشان می‌دهد این پل تأثیری بر بهبود ترافیک این محور ندارد، ادامه داد: بررسی‌های کارشناسی نشان داده که جمع آوری این پل و مسطح شدن خیابان تأثیر بیشتری بر بهبود روند ترافیک این معبر دارد.

وی با بیان این‌که پل حافظ بر روی خیابان طالقانی برداشته می‌شود، اظهار کرد: البته از آنجایی که جمع آوری این پل نیازمند دقت است هنوز زمان جمع آوری این پل اعلام نشده است اما به نظر می‌رسد که در تعطیلات سال جدید که بار ترافیکی کم می‌شود این پل جمع آوری خواهد شد.

 

«پل حافظ» نوروز جمع می‌شود +علت

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/15026

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.