دستور رئیسی برای کاهش هزینه‌های درمان/ کمبود دارو برطرف شد؟

دستور رئیسی برای کاهش هزینه‌های درمان/ کمبود دارو برطرف شد؟
رئیس جمهور با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی برای تامین پایدار نیاز دارویی مردم و پیشگیری از بروز کمبودهای فصلی بر تلاش مسئولان وزارت بهداشت برای کاهش هزینه‌های درمان تاکید کرد.

به گزارش نجواخبر، در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی و همچنین رئیس سازمان غذا و دارو از روند اجرای طرح دارویار گزارش دادند و نیازهای کشور در بخش دارو را مطرح کردند.

در این جلسه که به ریاست آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی برگزار شد وزیر بهداشت اعلام کرد با همکاری شرکت‌های داخلی تولیدکننده و واردکنندگان دارو کمبود برخی اقلام دارویی که در آغاز فصل پاییز مشکلاتی برای مردم ایجاد کرد تا حد زیادی برطرف شده است و ذخایر دارویی کشور در سطح مناسبی قرار دارد.

رئیس‌جمهور به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دست‌اندرکاران بخش دارویی کشور تاکید کرد برای تأمین پایدار نیازهای دارویی مردم و پیشگیری از بروز کمبودهای فصلی و مقطعی اقلام دارویی، برنامه‌ریزی و تدبیر کنند.

آیت‌الله رئیسی همچنین به وزیر و مسئولان بخش درمان کشور تاکید کرد تمام تلاش خود را برای کاهش هزینه‌های درمان و تأمین و پرداخت مابه‌التفاوت افزایش قیمت دارو از طریق بیمه‌ها و نظارت و کنترل قیمت داروها بکار گیرند.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/15159

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.