امیرعبداللهیان در راه آنکارا / سفر به مسکو عقب افتاد

امیرعبداللهیان در راه آنکارا / سفر به مسکو عقب افتاد
وزیر امور خارجه گفت: تحولات در حوزه شامات و غرب آسیا، پیرو صحبت هایی که با مقامات سوریه و لبنان مورد بررسی قرار گرفت، در برنامه سفر به ترکیه در دستور کار مذاکرات است. سفر مسکو به تعویق افتاده است.

به گزارش نجواخبر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه پیش از ترک تهران در جمع خبرنگاران گفت: امروز طبق برنامه هماهنگ کرده بودیم که من هم در مسکو باشم و هم در آنکارا، علت آن هم برخی تحولات منطقه‌ای در مورد سفر به مسکو آنکارا بود.
وزیر امور خارجه افزود: در نهایت قرار شد سفر مسکو را با قدری تأخیر انجام دهیم.

امیرعبداللهیان بیان کرد: قرار است در سفر به آنکارا در ابتدا آخرین وضعیت مناسبات دوجانبه مورد بررسی قرار بگیرد و همچنین آقای اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه دعوت رسمی از آیت‌الله رئیسی برای سفر به ترکیه به عمل آوردند که هماهنگی‌های اولیه این سفر در سطح عالی در آنکارا انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در عین حال به دلیل تحولات سریع در حوزه شامات و غرب آسیا که در جریان است، دو روز قبل در سوریه با بشار اسد و در لبنان با مقامات عالی لبنان گفت‌وگو داشتیم که در دستور کار مذاکرات خواهد بود.

وزیر امور خارجه افزود: همچنین در خصوص تحولات در قفقاز جنوبی و درخصوص مسائل مهم منطقه‌ای که بالاخره به امنیت منطقه بستگی دارد رایزنیهایی صورت خواهد گرفت که در چارچوب نگاه دولت آیت‌الله رئیسی مبنی بر سیاست همسایگی و نگاه به آسیا تحرکات بیشتر در این حوزه امروز یک ضرورت مهم است.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/15188

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب