فرصتی به نامِ فرودگاه بزرگ کیش/ در ساحل جزیره به استقبال موج گردشگران بنشینیم

بدون تردید به سرانجام رسیدن پروژه‌های به تعویق افتاده و نیمه تمامِ جزیره زیبای کیش، یکی پس از دیگری، جای خوشحالیِ بسیار دارد به خصوص فرودگاهی با آن عظمت که ظرفیت حمل و نقل سالانه آن بالغ بر ۶ میلیون نفر است.

به گزارش نجوا خبر، در روزهای اخیر، مدرن‌ترین و مکانیزه‌ترین فرودگاه کشور در کیش افتتاح شد. کلنگ‌زنی این پایانه فرودگاهی در سال ۹۱ انجام شده بود، اما تکمیل و بهره‌برداری از آن در دولت‌های مختلف، سال به سال به تعویق می‌افتاد؛ کار تکمیل و ساخت این فرودگاه در دولت سیزدهم جدی‌تر از قبل گرفته شد و در نهایت در ۲۳ آبان، این فرودگاه با حضور مقامات محلی و مسئولان کشوری افتتاح شد.

بدون تردید به سرانجام رسیدن پروژه‌های به تعویق افتاده و نیمه تمامِ جزیره زیبای کیش، یکی پس از دیگری، جای خوشحالیِ بسیار دارد به خصوص فرودگاهی با آن عظمت که ظرفیت حمل‌ونقل سالانه آن بالغ بر ۶ میلیون نفر است.

دولت آستین‌ها را بالا زده و عزم دولت برای تکمیل پروژه‌های عمرانیِ نیمه‌کاره در سراسر کشور و به طور خاص در کیش، ستودنی‌ست. کیشوندان و فعالان اقتصادی توقع دارند تکمیل تمام پروژه‌های بر زمین مانده در کمترین زمان ممکن به سرانجام برسد.

در هر حال، افتتاح پایانه جدید فرودگاه کیش کار کوچکی نیست و نمی‌توان ارج و قرب آن را نادیده گرفت؛ اما شاید زمان آن فرا رسیده که با همت مسئولان، طرح‌های گردشگری جدید با قابلیت ارزآوری فراوان در نگین زیبای خلیج فارس کلید بخورد.

ما اگر گردشگری را به عنوان راهی برای ارتقای شاخص‌های رشد ملی و افزایش درآمدزایی ارزی تقویت کنیم، ممکن است بتوانیم از این راه، همپای صادرات نفت درآمد ارزی داشته باشیم؛ قطعاً جزیره‌ی زیبای کیش پتانسیل‌ بسیار بالایی برای درآمدزایی در حوزه گردشگری دارد و حالا با افتتاح این فرودگاه مدرن، بزرگ و مکانیزه، فرصت بسیار خوبی برای توسعه صنعت گردشگری به وجود آمده است؛ با برنامه‌ریزی و اهتمام می‌توان در ساحل زیبایِ این جزیره به استقبال امواج سنگین گردشگران داخلی و خارجی نشست و اقتصاد کیش را به سمت رونق بیش از پیش هدایت کرد؛ این فرصت را از دست ندهیم.....

 

فرصتی به نامِ فرودگاه بزرگ کیش/ در ساحل جزیره به استقبال موج گردشگران بنشینیم

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/192465

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب