کد خبر : 266686 تاریخ : ۱۴۰۳ پنج شنبه ۱۷ خرداد - 18:35
ایران - هنگ کنگ/ ایران همیشه پیروز است ایران به مصاف تیمی می‌رود که همواره مقابلش پیروز بوده است.

به گزارش نجوا خبر، تیم‌ ملی فوتبال ایران در جریان هفته پنجم دور گروهی مرحله دوم رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ و جام ملت‌های ۲۰۲۷ در قاره آسیا از ساعت ۱۵:۳۰ امروز (پنجشنبه) در ورزشگاه هنگ کنگ با قضاوت قاسم مطر علی مهمان تیم ملی این کشور است.

یوزها در حالی به دنبال حفظ موقعیت خود در صدر جدول گروه پنجم هستند که رویارویی با هنگ‌کنگ همواره برای تیم ملی با کسب برد همراه بوده است.

در سمت مقابل هنگ‌کنگ درحالی با مربی موقت و جدیدش وولفگانگ لویسر اتریشی برای این مسابقه آماده می‌شود که همانند ترکمنستان شانسی برای صعود به دور بعدی ندارد و باید برای صعود به جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷ تلاش کند.

در حال حاضر ایران با ۱۰ امتیاز و تفاضل گل ۱۰+، ازبکستان با ۱۰ امتیاز و تفاضل گل ۷+، ترکمنستان با یک امتیاز و تفاضل گل ۸- و هنگ کنگ با یک امتیاز و تفاضل گل ۹- در رده اول تا چهارم گروه E قرار گرفته‌اند.

ایران - هنگ کنگ به روایت آمار

هر ۸ تقابل ایران و هنگ‌کنگ با برتری ملی‌پوشان به اتمام رسیده است. نخستین و آخرین تقابل دو تیم در جام ملت‌ها بود که به ترتیب به پیروزی‌های ۲ بر صفر و یک بر صفر ایران انجامید. بازی پیش‌رو سومین جدال دو تیم طی ۷ ماه اخیر به حساب می‌آید. ایران در دیدار رفت مقدماتی جام جهانی با چهار گل، میهمانش را درهم کوبید و مسابقه جام ملت‌ها هم با تک گل مهدی قایدی به سود ملی‌پوشان رقم خورد.

۱۹ گل برای ایران و یک گل برای هنگ‌کنگ در ۸ دوئل‌های قبلی به ثبت رسیده است و سردار آزمون و غفور جهانی با زدن سه گل بهترین گلزن دیدارهای ایران و هنگ‌کنگ به حساب می‌آیند.

وضعیت ۲ تیم در ۵ بازی اخیر

ایران: ۳ برد، یک مساوی و یک باخت

هنگ کنگ: ۵ باخت

انتهای پیام/