کد خبر : 266825 تاریخ : ۱۴۰۳ سه شنبه ۲۲ خرداد - 11:32
آمارهای جدید از رشد فولاد سنگان در سال 1403 شرکت فولاد سنگان در سال 1403 تلاش کرد تا توسعه را با سرعت بالایی اجرایی کند.

به گزارش نجوا خبر، در دستور کار قرار گرفتن طرح‌‌‌های توسعه‌‌‌ای در سال گذشته و همچنین افزایش کمی‌‌‌ و کیفی محصولات از جمله برنامه‌هایی است که در سال ۱۴۰۳ سرلوحه فعالیت‌های فولاد سنگان قرار گرفته تا رشد تولید را در این شرکت رقم بزند.

فولاد سنگان با تولید سالیانه 10 میلیون تن گندله و کنسانتره، از خام فروشی 11 میلیون تن سنگ جلوگیری خواهد کرد و با تأمین مواد اولیه بزرگترین فولادساز خاورمیانه( فولاد مبارکه) نقش بسیار ارزشمندی در تولید اقتصادی و زنجیره ارزش فولاد در کشور دارد. همچنین این شرکت موفق شده است در بین شرکت‌های برتر کشور در جایزه ملی imi100 سال ۱۴۰۲ رتبه نخست را در بهره‌وری کل عوامل به دست آورد.

این شرکت از آغاز سال 1403، هدفگذاری تولید پنج میلیون تنی را در دستور کار خود قرار داد و مدیران این شرکت نیز بر این اساس، برنامه‌ریزی‌های لازم را برای تحقق این رشد انجام دادند. بر همین اساس، بنا به آمارهای عملکردی فولاد سنگان، این شرکت در زمینه تولید گندله، در فروردین ماه برای 490هزارتن برنامه‌ریزی کرده بود که در مدت مذکور بالاتر از رشد تعیین شده، یعنی 497 هزارتن گندله تولید کرده است.

بنابراین رشد 102 درصدی را در فروردین 1403 رقم زد. همچنین در اردیبهشت ماه برای تولید 430 هزارتن کنسانتره برنامه ریزی شده بود که با تحقق 105 درصدی، ۴۵۰.۱۳۰ تن تولید محقق کرده است. لازم به ذکر است که رکورد قبلی این شرکت در تولید کنسانتره 407 هزار تن بوده که رکورد فعلی به ۴۵۰.۱۳۰تن رسیده است و این موضوع نشان از رشد١٠/۵ درصد نسبت به رکورد قبلی، دارد. این آمارها موفقیت آمیز نشان از گام موثر فولاد سنگان در تحقق رشد تولید مطابق شعار سال ۱۴۰۳ اعلامی از سوی مقام معظم رهبری داشته و نشانگر آن است که برنامه این شرکت برای رشد در سال 1403 نه شعاری بر روی کاغذ و نه وعده‌ای دور از ذهن بوده، بلکه با برنامه‌ریزی‌ و مدیریت دقیق به این امر تحقق می‌بخشد.

گفتنی است، شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان که با هدف تولید پایداربخشی از گندله مورد نیاز شرکت فولاد مبارکه اصفهان تأسیس شد، در حال حاضر واحد گندله و کنسانتره سازی این شرکت به ظرفیت اسمی هرکدام 5 میلیون تن در سال، در حال بهره برداری است. این شرکت، به‌عنوان تأمین‌کننده مواد اولیه و مجری طرح‌های توسعه‌ای، با تمرکز بر افزایش کیفیت، تولید و توسعه زیرساخت‌ها، حفظ محیط‌زیست و اجتماعی، اقدامات گسترده‌ای را طراحی و اجرا می‌کند.