فرمانده نیروی دریایی ارتش مطرح کرد؛

جزئیاتی تازه از توقیف ۲ شناور بی سرنشین آمریکایی

جزئیاتی تازه از توقیف ۲ شناور بی سرنشین آمریکایی
فرمانده نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به بیان جزئیات تازه و جدیدی از توقیف دو شناور بی نشان آمریکایی در محدوده دریای سرخ پرداخت.

به گزارش نجواخبر، امیر دریادار شهرام ایرانی در حاشیه همایش ملی جهاد تبیین آجا با رویکرد دفاعی با بیان اینکه نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران مسئولیت تأمین امنیت کشتیرانی برای کشتی‌های تجاری و نفتی جمهوری اسلامی ایران در اقیانوس‌ها عهده دار است، افزود: در کنار آن حفظ ایمنی دریانوردی نیز برای آن مهم است.

وی افزود: در مأموریت ناوشکن جماران جمهوری اسلامی ایران در محدوده دریای سرخ داشت متوجه حضور دو شناور شد که روی آن هیچ مشخصه‌ای وجود نداشت و امروز می‌گوئیم که آمریکایی است.

وی با اظهار اینکه طبق بررسی و ارسال پیام رادیویی خواستیم تا مالک شناورها پاسخ‌گویی داشته باشند و تدبیر ما این بود که این شناورها را از صحنه جمع آوری کنیم تا امنیت و ایمنی کشتیرانی بین‌المللی دچار خدشه نشود زیرا این محدوده با محدوده راهبردی باب المندب نزدیک بود.

امیر ایرانی با اشاره به جمع آوری شناورها گفت: پس از مدتی یک بالگرد آمریکایی وارد صحنه شد و اعلام کرد که این شناورها متعلق به آمریکا است و طبق قوانین بین‌المللی شناوری که پرچم نداشته باشد فاقد مالکیت است و اگر کسی آن را جمع آوری کرد مال آن کشور می‌شود اما چون ما چنین عادت و کمبودی نداریم که بخواهیم آن را برداریم.

وی با اظهار اینکه ناوشکن‌های آمریکایی وارد صحنه شده بودند که نیاز به کسب تکلیف و تدبیر ستادهای بالاتر بود، ادامه داد: در نهایت مقرر شد این اقلام بی ارزش به دریا برگردانده شود ولی باید متعهد شوند دیگر از این کارها انجام ندهند.

فرمانده نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه آنها دست آخر با استفاده از واژه‌هایی نظیر «پلیز» و گفتند لطفاً اینها را به ما پس دهید و دیگر اینها را در این محدوده‌ها استفاده نمی‌کنیم که در نهایت به آنان پس داده شد.

امیر ایرانی گفت: به زودی فایل و تصاویر این عملیات از طریق رسانه‌ها منتشر می‌شود.

وی برای شرکت در مراسم اختتامیه همایش ملی جهاد تبیین آجا با رویکرد دفاعی به نوشهر سفر کرده است.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/13271

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب