ارزپاشی دولت برای کنترل بازار؟/ رئیس کل بانک مرکزی پاسخ داد

ارزپاشی دولت برای کنترل بازار؟/ رئیس کل بانک مرکزی پاسخ داد
رئیس کل بانک مرکزی گفت: علی رغم شرایط مختلف، نوسانات ارز در بازار کم بوده است. در بازار آزاد نیز نوسانات محدود بوده و در سامانه نیما هم نوسانات محدودی وجود دارد.

به گزارش نجواخبر، علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه در حوزه بازار ارز شاهد آرامش خوبی هستیم. از ابتدای سال تا اواخر مهر ماه حدود ۲۵ میلیارد دلار در سامانه نیما، ارز عرضه شده است.

وی افزود: منابع صادرات نفتی و غیر نفتی به گونه‌ای است که حجم عرضه هر روز فزونی دارد و ان شاء الله تا پایان سال تداوم داشته باشد.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در بازار متشکل ارزی شاهد افزایش حجم معادلات اسکناس هستیم، افزود: ابتدا این بازار داخل صرافی‌ها بود، بعداً در تابلوی بازار متشکل ارزی معاملات را انجام می‌داد. نرخ ارز صرافی‌ها هم به گونه‌ای است که چند هفته‌ای است هر صرافی قیمت عرضه و تقاضای خود را در سایت بازار متشکل ثبت می‌کنند.

صالح آبادی تصریح کرد: خوشبختانه با اقدامات بانک مرکزی شاهد عمق خوب بازار هستیم.

رئیس کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد: علی رغم شرایط مختلف، نوسانات ارز در بازار کم بوده است. در بازار آزاد نیز نوسانات محدود بوده و در سامانه نیما هم نوسانات محدودی وجود دارد. امیدوار هستیم با برنامه ریزی های مقرراتی و مکانیزمی در بازار شاهد این آرامش در بازار باشیم.

صالح آبادی در رابطه با تاکید روز گذشته رئیس‌جمهور به بانک‌ها برای جلوگیری از یاس و نا امیدی؛ گفت: شب گذشته در جلسه ستاد اقتصادی دولت مسئله تسهیلات بانکی مطرح و مقرر شد میزان تسهیلات پرداخت شده از سوی بانک‌ها و توان تسهیلات دهی بانک‌ها طی گزارشی ارائه شود. حدود ۶۶ درصد به سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و خدماتی اختصاص داده شده است. ۱۵ درصد هم به نیازهای خرد اختصاص دارد.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/13274

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب