چرا دانشجویان دانشگاه تهران ممنوع الورود شدند؟

چرا دانشجویان دانشگاه تهران ممنوع الورود شدند؟
رئیس دانشگاه تهران از ممنوع الورود شدن تعدادی از دانشجویان این دانشگاه خبر داد و گفت: این افراد کسانی هستند که تلاش می کردند با توهین، تحقیر و تهدید مانع برگزاری کلاسها شوند.

به گزارش نجواخبر، محمد مقیمی، از ممنوع الورود شدن تعدادی از دانشجویان این دانشگاه در پی وقایع اخیر در این دانشگاه خبر داد و گفت: یکی از مکانیسم های رسمی که دانشگاه در اختیار دارد، شورای انضباطی است و ترکیب شورای انضباطی به گونه‌ای است که هم دانشجو در آن عضویت دارد و هم استاد و مسئولین دانشگاه از جمله معاون دانشجویی دانشگاه. به تازگی دبیر شورای انضباطی دانشگاه تغییر کرد و برای اولین بار یک عضو هیئت علمی که خود فعال دانشجویی بوده، به این سمت منصوب می‌شود.

رئیس دانشگاه تهران افزود: ما همیشه گفته‌ایم که رویکردمان در دانشگاه تهران این است که به جای ورود نهادهای امنیتی خودمان از طریق ساز و کارهای رسمی دانشگاه این کار را انجام دهیم.

مقیمی ضمن اشاره به اینکه مهم‌ترین ساز و کار ما شورای انضباطی دانشجویان است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر و با توجه به شرایط فعلی شورای انضباطی را نسبت گذشته بیشتر فعال کرده‌ایم و بیشتر نگاهمان در این شورا تربیتی است.

وی بیان کرد: در مقررات و آیین نامه شورای انضباطی مراحلی پیش‌بینی شده که هرکدام از آنها متناسب با تخلفی است که دانشجو مرتکب شده است.

رئیس دانشگاه تهران ادامه داد: ما در تلاش هستیم که اعتراضات را ساماندهی کنیم و جلساتی را با دانشجویان در روزهای اخیر برگزار کرده‌ایم و با آنها رودرو صحبت کرده‌ایم و حتی اگر دانشجویان تند ترین اعتراضات را هم داشته باشند، هیچ مشکلی هم برای آنها به وجود نخواهد آمد.

مقیمی با اشاره به ممنوع الورودی تعدادی از دانشجویان گفت: تعدادی از دانشجویان در تلاش هستند در فرایند آموزش دانشگاه اخلال ایجاد کنند و یا از طریق روش های تهدیدی مانع حضور سایر دانشجویان و یا مانع حضور اساتید می‌شوند و یا از طریق توهین و تحقیر دیگران سعی می‌کنند محیط دانشگاه را متشنج کنند.

وی تصریح کرد: به این افراد بارها تذکر داده شده و در مرحله جدیدی که روز گذشته اجرا شد، تعدادی ممنوع الورود شدند و پرونده انضباطی هم برای آنها تشکیل خواهد شد.

رئیس دانشگاه تهران اضافه کرد: موقتاً حضور این دانشجویان در محیط دانشگاه با ممنوعیت خواهد بود که البته موقتی است تا زمانی که پرونده تشکیل شود و تلاش می‌کنیم در اسرع وقت رسیدگی شود.

مقیمی گفت: این دانشجویان اگر مشکلی نداشته باشند قاعدتا به محیط دانشگاه بازخواهند گشت.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا این دانشجویان با دادن تعهد میتوانند به دانشگاه بازگردند؟ گفت: بستگی به نوع تخلفات شان دارد. ولی از آنجا که بارها به برخی دانشجویان تذکر دادیم و گروهی از آنها تخلفات شان سنگین تر است، قاعدتاً با آنها برخورد های انضباطی شدیدتری خواهد شد.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/13324

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.