حرف‌های شاهد احمدلو: به شدت ضد قهرمان را دوست دارم

حرف‌های شاهد احمدلو: به شدت ضد قهرمان را دوست دارم
شاهد احمدلو که این شب‌ها با ایفای نقش پویا در سریال «آتش سرد» در قاب شبکه دو دیده می‌شود، در تدارک سریالی جدید در ژانر طنز برای تلویزیون است. این بازیگر علاقه زیادی به ایفای نقش‌های منفی دارد و وقتی دلیلش را می‌پرسیم می‌گوید شخصیت ضدقهرمان همیشه برای مخاطب جذاب بوده و هست و خواهد بود؛ ضمن اینکه نقش‌های قهرمان سریال‌هایمان همه تکراری و یکنواخت شده‌اند.

به گزارش نجوا خبر، احمدلو که تاکنون کارگردانی مجموعه های تلویزیونی چون «سه دونگ، سه دونگ»، «خانه اجاره ای» و «آقا و خانم سنگی» را در کارنامه کاری اش ثبت کرده است اغلب با ایفای نقش های منفی در مقام بازیگر در تلویزیون دیده می‌شود.

بازیگر سریال در حال پخش «آتش سرد» در گفت‌وگویی با ایسنا درباره حضورش در این پروژه و ایفای نقش کاراکتر پویا توضیح داد: به نظرم آقای ابوفاضلی به عنوان کارگردان کار خوبی ساخت. تاکنون هم بازتاب خوبی در میان مردم داشته است. فیلم‌نامه در هر کاری برایم مهم‌ تر است. ویژگی های «آتش سرد» به لحاظ فیلم‌نامه و کاراکتری که برایم در نظر گرفته شد خوب بود. در واقع نقش پویا معیارهای اولیه برای جذب من، انتخابم و همکاری ام را در این کار داشت و در نهایت با علاقه زیاد کار را پذیرفتم و بازی کردم. به نظرم این سریال توانسته در حد یک سریال استاندارد تلویزیونی کارش را به سرانجام برساند.

به شدت نقش منفی را دوست دارم

وی درباره اینکه آیا خودش به ایفای نقش های منفی علاقه‌مند است؟ خاطرنشان کرد: به شدت علاقه‌مند هستم. شخصیت ضدقهرمان همیشه در آثار نمایشی مورد توجه مخاطب بوده به دلیل اینکه گره ها، دست اندازها و فراز و فرودهایی را به خاطر ویژگی هایش ایجاد می‌کند که در واقع همان گره‌ها پیش برنده داستان است. اصولا چون مخاطب هم به پیچش های داستانی علاقه‌مند است و این موضوع در جذب مخاطب تأثیرگذار است، یکی از مهم ترین معیارهایم به علاقه نقش های منفی است. دوم اینکه در چهارچوب های تلویزیون شخصیت های منفی جای کار بیشتری را برای یک بازیگر فراهم می‌کند تا بتواند از ظرفیت‌ها و پتانسیل های خوب خودش استفاده کند تا آن شخصیت رنگ و شکل بهتری در اجرا بگیرد.

احمدلو سپس به تکراری شدن نقش های مثبت سریال های تلویزیون اشاره کرد و گفت: نمی‌خواهم داستان «آتش سرد» را لو بدهم اما اگر کمی جلوتر برویم می‌بینید که نقش پویا منفی مطلق هم نیست اما اصولا نقش های منفی و خاکستری جذاب ترند چون من فکر می‌کنم نقش های مثبت بسیار کلیشه‌ای، یکدست و یکنواخت زیاد دیده‌ایم و خیلی نمی‌شود با اینگونه نقش‌ها کلنجار رفت.

«آتش سرد» در این شرایط دیده می‌شود؟

این بازیگر و کارگردان همچنین درباره اینکه سریال «آتش سرد» در شرایطی روی آنتن رفت که اوضاع آرامی در جامعه حاکم نبوده‌ است، آیا گرایش مردم به دنبال کردن اخبار، به کمتر دیده شدن سریال می‌انجامد؟ اظهار کرد: الان دیگر سریال های تلویزیون یا آثار نمایشی فقط از طریق تلویزیون پخش نمی‌شوند و بعد از تلویزیون، پلتفرم ها، شبکه های ماهواره‌ای و سایر شبکه های خودمان هم سریال‌ها را مدام تکرار می‌کنند؛ بنابراین دیگر سریال‌ها به قاب تلویزیون در زمان خودش محدود نمی‌شوند و همین امر باعث می‌شود در گذر زمان به شکل تدریجی اینگونه کارها دیده شوند. اگر سریال ویژگیهایی داشته باشد که مخاطب پسند باشد، مطمئنا در گذر زمان دیده خواهد شد.

شاهد احمدلو و جعفر دهقان در سریال آتش سرد

او تاکید کرد: در حال حاضر از لحاظ سیاسی و اجتماعی در شرایطی هستیم که شاید بخش مهمی از مخاطبان درگیر اخبار سیاسی اجتماعی باشند و تمایل یا فرصتی برای تماشای مجموعه های تلویزیونی را نداشته باشند اما با این وجود من فکر می‌کنم آن دسته از مخاطبان که به آثار نمایشی علاقه‌مند هستند کارها را دنبال می‌کنند. به نظرم به نسبت شرایطی که هستیم «آتش سرد» توانسته تا حدودی مخاطبان خود را پیدا کند. آنچه که حداقل من به عنوان بازیگر از سوی مردم می‌شنوم بی تفاوت از کنار این سریال نگذشتند و خداراشکر کار را دنبال می‌کنند.

آرزو روحیه خوب برای مردم ایران

بازیگر سریال های گاندو، گشت ویژه، رهایی و نبردی دیگر سپس برای مردم کشورش آرزوی صلح، آرامش و عشق کرد.

احمدلو گفت: مگر می‌شود آدمی در یک جامعه زندگی کند و نسبت به اتفاقات جامعه اش رویکرد و نگاهی نداشته باشد و بر اساس همان نگاه و عقیده اش آرزویی برای مردم کشورش نداشته باشد؟ آرزویم روحیه خوب مردم است. آنچه که باعث امید و انگیزه است فقط یک واژه می‌تواند باشد و آن هم روحیه است. روحیه است که یک فرد را قهرمان، آرتیست و یک متخصص بزرگ در جهان نام آشنایش می‌کند.

کارگردانی را رها نکرده ام

این کارگردان در بخشی دیگر از گفت‌وگویش درباره دلایل دوری اش از حرفه کارگردانی طی این مدت توضیح داد: من کارگردانی را رها نکرده‌ام. من ابتدا کارم را با بازیگری در کارهای آقای مسعود کیمیایی شروع کردم و به عنوان یک بازیگر نوجوان فعالیت حرفه‌ای ام را ادامه دادم و کم کم به کارگردانی علاقه‌مند شدم. در دوره‌ای همزمان، بازیگری و کارگردانی کردم اما از یک زمان به بعد به شکل خیلی منسجم فقط کارگردانی می‌کردم. هرازگاهی باز احساس می‌کنم دغدغه های بازیگری همچنان در من زنده است و در مواقعی که کاری برای کارگردانی در ذهنم نباشد یا کار مناسبی برای کارگردانی نبینم از فرصتهایی که دارم اگر در حوزه بازیگری پیشنهادهای خوبی شود استفاده می‌کنم.

شاهد احمدلو در پایان درباره ساخت سریال جدیدش به ایسنا گفت: در تدارک یک مجموعه طنز برای یکی از شبکه های تلویزیون هستم که در مرحله پیش تولید به سر می‌برد و فعلا بیش از این نمی‌توانم توضیح بدهم.

 

منبع: ایسنا

لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/13367

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب