آغاز روند استیضاح وزیر «صمت»/رئیسی در جلسه استیضاح حضور نمی‌یابد

آغاز روند استیضاح وزیر «صمت»/رئیسی در جلسه استیضاح حضور نمی‌یابد
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی روند استیضاح آقای فاطمی‌امین وزیر صنعت، معدن و تجارت را در جلسه علنی امروز مجلس تشریح کرد.

به گزارش نجواخبر، بررسی تقاضای استیضاح سیدرضا فاطمی‌امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در دستور کار جلسه علنی امروز (سه‌شنبه دهم آبان ماه) نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

در ابتدای جلسه محمدباقر قالیباف رئیس قوه مقننه به معاون اول رئیس‌جمهور، رئیس دفتر ریاست جمهوری و وزرای اقتصاد، صمت و ارتباطات و معاونانشان و معاون پارلمانی ریاست جمهوری برای حضور در نشست علنی امروز مجلس خیرمقدم گفت.

در ادامه سید محسن دهنوی عضو هیئت رئیسه مجلس روند استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت را تشریح و گفت: بر اساس بند 1 ماده هشت آیین‌نامه داخلی مجلس و مواد 224 و 225 حداکثر زمان برای استیضاح وزیر پنج ساعت است که دو ساعت آن به استیضاح کننده‌ها و سه ساعت آن به وزیر تعلق دارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: بر اساس برنامه ‌ریزی صورت گرفته اکنون به مدت یک ساعت و نیم استیضاح کنندگان فرصت دارند مطالب خود را مطرح کنند و از آنجا که رئیس‌جمهور در جلسه حضور ندارند سپس وزیر یک ساعت و نیم فرصت دارد تا مطالب خود را مطرح کند که می‌تواند بخشی از وقت خود را در اختیار نمایندگان قرار دهد سپس به مدت 30 دقیقه دو نفر از استیضاح‌ کنندگان مطالب خود را بیان کرده و در نهایت مجددا وزیر 30 دقیقه فرصت دارد از خود دفاع کند.

دهنوی بیان کرد: به دلیل ضیق وقت برنامه ‌ریزی‌ها به گونه‌ای انجام شده تا جلسه استیضاح در جلسه علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی به پایان برسد.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/13372

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.