یک کوچه باغ رویایی در خوانسار +تصاویر

یک کوچه باغ رویایی در خوانسار +تصاویر
اصفهان یکی از شهرهای بسیار زیبای ایران است که زیبایی‌های بسیاری را در خود جای داده است. یکی از زیبایی‌های این استان کوچه باغ‌های خوانسار می‌باشد که بسیار رویایی است.

به گزارش نجوا خبر، کوچه باغ‌های خوانسار از جذابیت‌ها و دیدنی های خوانسار به‌عنوان نمونه‌ای کامل از باغ‌شهر ایرانی هستند. این شهر پر از کوچه باغ‌هایی است که می‌توان در آن‌ها قدم زد. کوچه باغ‌های رویایی خوانسار که با دیوارهای خشتی و درختان سر به فلک کشیده که ارتفاع آن‌ها چندین برابر دیوارها مزین شده‌اند، در این شهر باصفا و دیدنی جا خوش کرده‌اند. گشت و گذار و قدم زدن در محله‌هایی با کوچه‌باغ‌های کاه گلی مانند «صفائیه»، «چشمه آخوند»، «محله دوراه»، «محله بالا»، «مالگاه»، «پایتخت» بسیار لذت‌بخش و فراموش‌نشدنی است.

کوچه باغی رویایی در خوانسار

این شهر بارها توسط سیل های ویرانگر تخریب شده است و به همین دلیل بناهای تاریخی زیادی در آن برجای باقی نمانده و به مرور زمان از بین رفته‌اند. هر ساله با شروع فصول بهار و تابستان و شکوفایی درختان و سرسبزی و طراوت آب سرچشمه ها، تعداد بی شماری از گردشگران به خوانسار سفر می‌کنند که همین امر باعث شده این شهر در این فصول شلوغ باشد.

کوچه باغی رویایی در خوانسار

مناسب‌ترین زمان سفر

در روزهای داغ تابستان قدم زدن در کوچه باغ های زیبا، دراز کشیدن زیر سایه درختان و کنار جویبارها، لذت بخش ترین کار برای مسافرانی خواهد بود که شهر های شلوغ به اینجا می‌آیند. خوانسار و خانه‎ های کاهگلی اش، کوچه باغ های پر درختش، و جوی های پر آبش، هنوز به عنوان یکی از آرامش بخش ترین مناطق گردشگری ایران شناخته می‌شود.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/13384

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب