نگاهی به بزرگ‌ترین چالش صنعت دارویی

نگاهی به بزرگ‌ترین چالش صنعت دارویی
رئیس هیات مدیره انجمن پخش دارو و مکمل ایران، بزرگترین چالش صنعت دارو را تامین نقدینگی عنوان کرد و گفت: قرار بود به منظور تامین نقدینگی مورد نیاز شرکت‌های دارویی ناشی از تغییر نرخ ارز ترجیحی به نیمایی مبلغ ۱۵ میلیارد تومان وام به صنعت دارو تزریق شود که این امر تاکنون محقق نشده است.

به گزارش نجوا خبر، دکتر سید ابراهیم هاشمی با بیان این که اگر پرداخت‌ها در طرح دارویار به موقع انجام نشود اغلب داروخانه‌ها به ویژه در بخش دولتی با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهند شد؛ اظهار کرد: توافق نامه‌ای در خصوص طرح دارویار وجود دارد که اگر در هیئت وزیران به تصویب می‌رسید، قابلیت بررسی و رصد طرح دارویار توسط ارگان های نظارتی مانند سازمان بازرسی کل کشور میسر می‌شد تا هر کدام از ارکان مرتبط در این طرح به تعهدات خود به درستی عمل کنند.

وی افزود: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور باید اعتبارات لازم را به موقع در اختیار سازمان‌های بیمه گر قرار دهد تا بیمه‌ها بودجه طرح دارویار را در جای دیگری صرف نکنند.

رئیس هیئت مدیره انجمن پخش دارو و مکمل ایران، بزرگترین چالش صنعت دارویی کشور را تأمین نقدینگی دانست و گفت: اگر حمایت های لازم از داروخانه‌ها صورت نگیرد نمی‌توانند نقدینگی مورد نیاز خود را تأمین کنند که این امر به شرکت‌های پخش و سپس تأمین کنندگان اعم از تولیدی و وارداتی منتقل خواهد شد که نتیجه آن کمبود دارو در بازار خواهد بود.

بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، هاشمی خاطرنشان کرد: طبق ابلاغ بانک مرکزی قرار بود ۱۵ هزار میلیارد تومان به صنعت دارو وام تزریق شود تا نقدینگی مورد نیاز شرکت‌های دارویی ناشی از تغییر ارز ترجیحی به نیمایی تأمین شود که متأسفانه این امر تاکنون محقق نشده است و امیدواریم مسئولان امر توجه لازم را به حوزه دارویی کشور به منظور تأمین و توزیع به موقع دارو داشته باشند.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/13480

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.