برج مسکونی در خیابان کاج دچار حریق شد +جزئیات

برج مسکونی در خیابان کاج دچار حریق شد +جزئیات
سخنگوی آتش نشانی گفت:‌ آتش سوزی در برج مسکونی در خیابان کاج خیابان اقاقیا مصدوم و فوتی نداشت.

به گزارش نجواخبر،«جلال ملکی» سخنگوی آتش‌نشانی در خصوص آتش سوزی بامداد امروز ۱۵ آبان ماه توضیح داد: ساعت ۲ و ۴۸ دقیقه بامداد یک مورد آتش سوزی در برج مسکونی در خیابان کاج خیابان اقاقیا گزارش شد. بعد از اعلام این خبر چهار ایستگاه آتش‌نشانی به همراه تشک نجات و نردبان هیدرولیکی به محل اعزام می‌شوند.

او افزود: محل حادثه برجی ۱۵ طبقه و دارای ۱۴۰ واحد بود که ۵ زیرزمین داشت. در طبقه منهای ۵ انباری غیراصولی ۱۲ متری ساخته شده بود که در آن ضایعات و لوازمی نگه داری می‌شد که دچار آتش سوزی شده بود. در کنار این انبار دو موتور سیکلت و دو دوچرخه نیز وجود داشت که آنها نیز آتش گرفته بودند و یک دستگاه خورو سمند در آستانه شعله‌ور شدن بود.

ملکی ادامه داد: در پی این حادثه دود زیادی طبقات را در برگرفته بود. این برج دارای سیستم اعلام و اطفای اتوماتیک بود که سیستم اعلام آن یعنی آژیرها در پی این آتش سوزی به صدا در آمده بود و برخی ساکنان از حادثه با خبر و از ساختمان خارج شده بودند.

ملکی افزود: آتش‌نشانان همزمان با خاموش کردن آتش، به طبقات بالایی رفند و مشغول جست و جو و نجات افراد شدند. بیش از ۱۰۰ نفر از ساکنان را آتش‌نشانان مطلع و از ساختمان خارج کردند. در نهایت آتش خاموش شد و از گسترش آن به خودروها و سایر بخش‌های ساختمان با سرعت جلوگیری شد.

سخنگوی آتش‌نشانی یادآوری کرد: متأسفانه سیستم اطفای این ساختمان به درستی عمل نکرده بود. اگر اطفا به درستی عمل می‌کرد آتش خیلی زود خاموش می‌شد اما این اتفاق نیفتاد و این نکته به معنای آن است که ساختمان‌هایی که سیستم اعلام و اطفا دارند باید هر چند وقت یکبار سیستم را بررسی کنند و اگر این اتفاق رخ ندهد ممکن است سیستم از کار بیفتد.

او در آخر گفت: ساعت ۵ و ۳۱ دقیقه عملیات اطفای حریق این برج مسکونی تمام شد. آتش خیلی زودتر خاموش شده بود، اما تا سایر کارهای پیرامونی انجام شود، عملیات تا این ساعت طول کشید.

ملکی در پاسخ به این سؤال که آیا حادثه برج مسکونی خیابان کاج کشته یا زخمی داشته است؟ گفت: خیر، این حادثه فوتی یا مصدومی نداشت.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/13500

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.