طالبان بازداشت محمود کرزای برادر رئیس جمهوری اسبق را رد کرد

طالبان بازداشت محمود کرزای برادر رئیس جمهوری اسبق را رد کرد
بلال کریمی یکی از سخنگویان طالبان اعلام کرد ، محمود کرزای، وزیر شهرسازی حکومت پیشین و برادر رئیس جمهوری اسبق افغانستان بازداشت نشده ولی به دلیل یک مشکل حقوقی، ممنوع‌الخروج شده است.

به گزارش نجواخبر، پیشتر رسانه های اعلام کرده بودند که استخبارات طالبان، محمود کرزای روز شنبه هنگام خروج از کشور برای سفر به امارات متحده عربی در فرودگاه کابل دستگیر شد و به مکان نامعلومی انتقال یافته است.

رسانه های افغانستان اعلام کردند که محمود کرزای به دلیل داشتن دعوای حقوقی با شریک خود حامد هلمندی، ممنوع‌الخروج شده و طالبان گفته‌اند تا زمانی که مشکل حقوقی با هلمندی را حل نکند، نمی‌تواند از افغانستان خارج شود.

گفته شده که دعوای محمود کرزای و حامد هلمندی به دلیل شهرک عینو مینه قندهار است که چند سال پیش، این دو تن آن را در ولایت قندهار ساختند.

در کنار این، حامد کرزای، رئیس‌جمهوری پیشین افغانستان نیز پس از به قدرت رسیدن دوباره طالبان ممنوع‌الخروج شده و خود وی نیز این موضوع را تأیید کرده است.

گزارش‌ها حاکیست که عبدالله عبدالله، رئیس پیشین شورای عالی مصالحه ملی افغانستان نیز که پس از بازگشت طالبان به قدرت، در افغانستان باقی ماند، از سوی طالبان ممنوع‌الخروج است و فقط اخیرا چندبار با گذاشتن ضمانت توانسته برای دیدار خانواده خود به هند رود.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/13541

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب