تنش در مجلس/نمایندگان اهل سنت به اعتراض از صندلی خود برخاستند+پاسخ قالیباف

تنش در مجلس/نمایندگان اهل سنت به اعتراض از صندلی خود برخاستند+پاسخ قالیباف
جلسه علنی امروز مجلس برای لحظاتی به دنبال تذکر نماینده خمینی‌شهر متشنج شد.

به گزارش نجواخبر، در جلسه علنی امروز مجلس، محمد تقی نقدعلی نماینده خمینی‌شهر در تذکری از صحبت‌هایی که در این روزها از برخی از تریبون‌ها پیرامون برگزاری رفراندوم مطرح می‌شود، انتقاد کرد و گفت: افرادی که هر جمعه از تریبون‌ها صحبت از آزادی زنان می‌کنند بهتر است از دختر رسول‌الله که حقوق وی را زیر پا گذاشتند دفاع کنند.

به دنبال سخنان نماینده خمینی‌شهر برخی از نمایندگان اهل سنت از جمله جلیل رحیمی جهان‌آبادی نماینده تربت جام و اسماعیل حسین‌زهی نماینده خاش از صندلی‌های خود برخاسته و با در دست گرفتن آیین‌نامه مجلس خواستار تذکر شدند.

جلیل رحیمی جهان آبادی با صدای بلند فریاد می‌زد که این صحبت‌ها درست نیست و باید اجازه پاسخ داده شود، سپس در جایگاه هیئت رئیسه حضور یافت و در این خصوص صحبت‌هایی را با رئیس مجلس شورای اسلامی در میان گذاشت. در ادامه با همراهی جمعی از نمایندگان از جمله نمایندگان روحانی مجلس شورای اسلامی، وی به سوی صندلی خود برگشت.

قالیباف رئیس مجلس در نشست علنی امروز در پاسخ به تذکر محمدتقی نقدعلی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس تاکید کرد: توجه کنید اساس پیروزی انقلاب اسلامی، تداوم انقلاب، روحیه استقلال و آزادی کشور در گرو وحدت در کشور است.

رئیس مجلس ادامه داد: مجلس، نماد وحدت در بحث‌های قومیتی، مذهبی و ادیان است که همه ادیان، اقوام و همه مذاهب اینجا هستند، طبیعتاً هرگونه وحدت‌شکنی آب به آسیاب دشمن ریختن است که به این نکته باید دقت کنیم.

وی بیان کرد: اگر به تاریخ سیستان و بلوچستان نگاه کنید، همیشه بلوچ‌های ما مدافع ایران، مدافع استقلال ایران و مبارزان جدی استعمار و استکبار انگلیس بوده‌اند و حضرت آقا می‌فرمایند که بلوچ‌ها وفادار، میهن دوست و ضد تجزیه ایران هستند. اینها فرصت‌های ما هستند.

قالیباف با تاکید بر اینکه باید وحدت در کشور حفظ شود، گفت: امروز دشمنان انقلاب اسلامی و در رأس آنها آمریکا و رژیم صهیونیستی، عمل‌هایی انجام می‌دهند که عکس‌العمل در مقابل حرکت‌های انقلابی و اثر انقلاب اسلامی و قدرت ایران عزیز ماست. وحدتمان را حفظ کنیم و ان‌شاءلله پیش برویم.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/13571

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.