انتصاب مدیرکل جدید زندان‌های کردستان

انتصاب مدیرکل جدید زندان‌های کردستان
مدیرکل جدید زندان های کردستان عصر روز شنبه با حضور رئیس کل دادگستری استان کردستان و معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در سنندج معرفی شد.

به گزارش نجوا خبر از روابط عمومی دادگستری استان کردستان، در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات مراد فتحی مدیرکل پیشین، مجتبی محمدی به عنوان مدیرکل جدید زندان های کردستان معرفی شد.

مجتبی محمدی پیش از این تصدی اداره کل زندان های آذربایجان غربی را بر عهده داشت و مراد فتحی هم به عنوان مدیرکل جدید استان آذربایجان غربی منصوب شد.

رئیس کل دادگستری استان کردستان در این مراسم اظهار داشت: زندان های کردستان در اکثریت شهرهای استان از نظر فضای فیزیکی در مضیقه هستند و امیدواریم با تخصیص اعتبارات مناسب این مشکل به نحو احسن حل شود.

حجت الاسلام حسینی تاکید کرد: افزایش ورودی پرونده‌ها به دادگستری، سبب افزایش جمعیت کیفری زندانها می‌شود و در دستگاه قضائی استان سیاست پایش کیفری زندانیان با هدف غربالگری با جدیت دنبال می‌شود.

وی افزود: در سند تحول و تعالی قوه قضائیه بحث کاهش جمعیت کیفری زندانها، تخصیص ارفاقات قانونی به محکومین، تکریم زندانیان و خانواده هایشان و اشتغال زندانیان مطرح شده و خوشبختانه در همین راستا، استان کردستان در بحث کاهش جمعیت کیفری و رشد اشتغال زندانیان در کشور صاحب رتبه برتر است.

رئیس کل دادگستری استان کردستان تصریح کرد: یک مدیر موفق و جهادی در طراز بیانیه گام دوم انقلاب باید وظایف خود را بداند و به درستی و با اخلاص انجام دهد و رمز موفقیت یک مدیر نظارت دقیق و مستمر بر زیرمجموعه خود است و این مهم در دستگاه قضائی استان به خوبی رعایت شده و با کار عملیاتی و جهادی به امور و حوزه های مختلف ورود شده است.

اصلاح و تربیت، هدف اصلی نظام زندانبانی در کشور است

معاون توسعه مدیریت منابع انسانی سازمان زندانهای کشور هم در این مراسم اظهار داشت: هدف اصلی در نظام زندانبانی جمهوری اسلامی، اصلاح و تربیت زندانیان است به طوری که زندانی بعد از سپری کردن دوران حبس، یک فرد اصلاح شده باشد.

محمود ضیایی فرد از رئیس کل دادگستری و قضات استان کردستان در راستای اجرای برنامه های اصلاحی زندانهای کشور تقدیر کرد و افزود: کاهش ورودی زندان‌ها سبب می‌شود برنامه های اصلاحی و تربیتی اجرایی شود و آسیب های اجتماعی کمتری به زندانیان و خانواده هایشان وارد شود.

ضیایی فرد تاکید کرد: زندانبانی کار بسیار سخت و طاقت فرسایی است و مسئولیت های خطیری بر عهده زندانبان است به همین دلیل در سازمان زندان های کشور احراز مسئولیت‌ها بر اساس تجارب و طی مراحل مختلف صورت می‌گیرد.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/13614

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب