دو حریق گسترده در تهران/ ۱۵ نفر از ساکنان یک مجتمع مسکونی نجات یافتند

دو حریق گسترده در تهران/ ۱۵ نفر از ساکنان یک مجتمع مسکونی نجات یافتند
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران از وقوع دو حریق گسترده در یک کارگاه و فروشگاه مبل‌سازی و همچنین در یک ساختمان مسکونی خبر داد.

به گزارش نجوا خبر، «جلال ملکی» سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به وقوع دو حریق گسترده در بامداد امروز گفت: اولین حادثه در ساعت ۴:۲۲ بامداد در پی وقوع آتش‌سوزی در یک کارگاه و فروشگاه مبل‌سازی و مبل‌فروشی در منطقه خلازیر به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده شد.

وی با بیان اینکه بلافاصله سه ایستگاه به همراه تانکر آب به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: آتش‌نشانان در مدت زمان ۴ دقیقه به محل حادثه رسیده و مشاهده کردند که ۵ باب مغازه و کارگاه مبل‌فروشی و مبل‌سازی دچار آتش‌سوزی شده و کاملا شعله‌ور است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با بیان اینکه سقف‌های کاذب و مصالحی که در این کارگاه‌ها به کارگرفته شده بود غیرایمن و اشتعال‌زا بود، گفت: آتش در حال سرایت به مغازه‌های اطراف بود و آتش‌نشانان به سرعت عملیات را آغاز کرده و موفق شدند سریعا آتش را مهار کنند. خوشبختانه در این حادثه کسی حادثه ندیده اما خسارات مالی فراوانی ایجاد شده بود.

به گفته ملکی این حادثه در ساعت ۶:۳۶ به پایان رسید.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی همچنین در مورد حادثه دیگری که صبح امروز اتفاق افتاد، گفت: در ساعت ۶:۴۹ یک مورد آتش‌سوزی در یک مجتمع مسکونی در خیابان شاهین شمالی در خیابان بهار به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده شد.

ملکی با بیان اینکه بلافاصله سه ایستگاه به همراه خودروهای تنفسی و نردبان هیدرولیکی به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: محل حادثه یک ساختمان مسکونی ۹ طبقه ۵۲ واحدی بود که یک واحد مسکونی در طبقه چهارم دچار حریق شده بود.

وی ادامه داد: اطلاعات اولیه حاکی از این بود که در این واحد یک خانم گرفتار آتش شده است. آتش‌نشانان همزمان با خاموش کردن آتش تیم‌هایی را برای جست‌وجوی این خانم و خروج سایر ساکنان از این طبقه اعزام کردند.

ملکی تصریح کرد: آتش‌نشانان در مدت زمان کوتاهی توانستند این خانم را که در وضعیت بسیار خطرناکی در میان آتش گرفتار شده بود نجات داده و به بیرون از ساختمان منتقل کنند. همچنین ۱۵ نفر از سایر اهالی این ساختمان نیز به کمک آتش‌نشانان به خارج از ساختمان هدایت شدند. خوشبختانه از سرایت آتش به سایر قسمت‌های ساختمان نیز جلوگیری شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر آتش خاموش و تخلیه دود انجام شده و آتش‌نشان در حال لکه‌گیری هستند.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/13619

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.