«کیت لوین» درگذشت +علت فوت

«کیت لوین» درگذشت +علت فوت
«کیت لوین»، گیتاریست مبتکر که یکی از بنیانگذاران دو گروه «The Clash» و «Public Image Ltd» بود، در سن ۶۵ سالگی درگذشت.

به گزارش نجوا خبر به نقل از گاردین، «کیت لوین» که تأثیر ماندگاری بر موسیقی راک بریتانیا از خود بر جای گذاشت، به سرطان کبد مبتلا بود و سرانجام در سن ۶۵ سالگی در خانه‌اش در نورفولک درگذشت.

تأثیر او بر صحنه موسیقی موسوم به پُست پانک با انتشار خبر مرگ او مورد توجه دیگر نوازندگان قرار گرفت و «جان فروسیانته» گیتاریست گروه «Red Hot Chili Peppers» با فوق‌العاده خواندن سبک «کیت لوین» گفت او به بررسی احتمال کارهایی می‌پرداخت که می‌توان با گیتار انجام داد.

«لوین» هنگامی که تنها ۱۸ سال داشت، با همراهی «میک جونز» و «پاول سمونون» گروه موسیقی «The Clash» را تشکیل داد و در ادامه «جو استرامر» گیتاریست و خواننده با درخواست «کیت لوین» به این جمع پیوست.

«لوین» که متول شمال لندن بود مدت زمانی را در گروه موسیقی «The Clash» ماند و در آهنگ‌ها و کنسرت‌های اولیه و همچنین نخستین آلبوم آنها در سال ۱۹۷۷ شرکت داشت اما به تدریج با جهت‌گیری سیاسی فزاینده این گروه موسیقی، ناگزیر به جدایی از آنها شد و در ادامه با گروه موسیقی «Public Image Ltd» به موفقیت‌های بیشتری دست یافت.

این مرگ دومین خبر تلخ برای موسیقی راک در چند روز اخیر است و روز جمعه هم «نیک ترنر» یکی از بنیان‌گذاران گروه راک بریتانیایی «Hawkwind,» در سن ۸۲ سالگی درگذشت.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/13639

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب