آرتین حجازی در شیراز غرق شد/ مرگ دردناک این شناگر 10 ساله + عکس

آرتین حجازی در شیراز غرق شد/ مرگ دردناک این شناگر 10 ساله + عکس
به‌دنبال مرگ دردناک پسربچه 10ساله در استخری در شیراز، بررسی‌های اولیه نشان داد که دریچه بدون درپوش درکف استخر باعث گیر کردن پای پسربچه و در نهایت مرگ وی شده است

به گزارش نجواخبر، 16 آبان‌ امسال پسربچه‌ای 10ساله به‌نام آرتین حجازی برای شنا به استخری در شیراز رفته بود که حادثه‌ هولناکی برایش رخ داد. دقایقی از حضور او در استخر می‌گذشت که وی که آشنایی کاملی با فن شنا داشت، با شیرجه‌ای خودش را به کف استخر رساند اما در همان لحظه پایش در دهانه لوله تصفیه آب که بدون درپوش بود فرو رفت و گیر کرد. قدرت مکش آب به حدی بود که آرتین هر چه تلاش کرد نتوانست خودش را از آن وضعیت نجات دهد و در این وضعیت ناجیان که متوجه ماجرا شده بودند به کمک او شتافتند اما تلاش آنها نیز برای خارج کردن پسربچه 10ساله از زیر آب بی‌فایده بود. در نهایت مسئولان استخر با خاموش کردن پمپ آب، موفق شدند آرتین را بیرون بکشند اما او پس از انتقال به بیمارستان جانش را از دست داد.

به‌دنبال این حادثه و با شکایت خانواده آرتین، بررسی‌ها برای شناسایی مقصران حادثه آغاز شد. رئیس هیئت نجات غریق استان فارس گفت: این اتفاق در پارک آبی استخر کوثر واقع درخیابان فرهنگ شیراز و در ساعت ۱۵:۴۵ روز دوشنبه ۱۶آبان ماه رخ داد.

محمد ناظری افزود: وقتی پای پسربچه در لوله تصفیه گیر کرد، ناجیان که 6نفر بودند به محض مشاهده وضعیت کودک با هم وارد آب شده و به کمک او رفتند اما به‌دلیل گیر افتادن پای آرتین در لوله تصفیه که در قسمت عمیق استخر قرار داشت و بدون درپوش بود، تلاش ناجیان نتیجه نداشت و ناگزیر شدند که تأسیسات پمپ مکش را خاموش کنند.

وی گفت: پس از آن مصدوم از آب خارج و عملیات احیای تنفسی قلبی نیز انجام گرفت و در نهایت هم آرتین توانست تنفس کند و ضربان داشته باشد. بدون او حرکت می‌کرد و می‌توانست چشم‌هایش را باز و بسته کند که پس از آن تحویل اورژانس و به بیمارستان نمازی منتقل شد اما در آنجا اقدامات پزشکی نتیجه نداد و آرتین جان خود را از دست داد.

رئیس هیئت نجات غریق فارس تأکید کرد: آرتین حجازی شنا را کامل آموزش دیده و می‌توانسته مساحت زیادی را شنا کند و حتی آمادگی حضور در تیم شنا هم داشته است اما متأسفانه در این حادثه جانش را از دست داد. به‌دنبال این حادثه رئیس اداره ورزش و جوانان شیراز اعلام کرد که پارک آبی استخر کوثر شیراز تا اطلاع بعدی تعطیل شده است.

رحیم خداجو توضیح داد: در مرحله تحقیقات و بررسی این اتفاق تلخ هستیم و از این‌رو تا حصول نتیجه کامل از چگونگی این حادثه، پارک آبی استخر کوثر بسته شد و اجازه فعالیت ندارد.

وی اضافه کرد: برای جلوگیری از اینکه دیگر شاهد قربانی شدن آرتین‌های دیگر نباشیم پس از تحقیقات اعلام خواهیم کرد که چه کسانی مقصر این حادثه تلخ بوده‌اند.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/13656

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب