یک پیشکسوت فوتبال در گفتگو با «نجواخبر»:

آیا تیم ملی از گروه جام جهانی صعود می‌کند؟

آیا تیم ملی از گروه جام جهانی صعود می‌کند؟
حشمت مهاجرانی پیشکسوت فوتبال می‌گوید نباید در وضعیت فعلی برای تیم ملی حاشیه ای ایجاد شود و با وجود اینکه فرصت زیادی از دست رفته است کادرفنی و تیم ملی باید بیشترین تمرکز را روی آماده سازی بازیکنان داشته باشند.

به گزارش خبرنگار نجواخبر، حشمت مهاجرانی پیشکسوت فوتبال می‌گوید نباید در وضعیت فعلی برای تیم ملی حاشیه‌ای ایجاد شود و با وجود اینکه فرصت زیادی از دست رفته است کادرفنی و تیم ملی باید بیشترین تمرکز را روی آماده سازی بازیکنان داشته باشند.

شرایط تیم ملی ایران را چطور ارزیابی می‌کنید؟

می‌‌خواهم کمی به عقب برگردم. تیم ما جزو اولین تیم‌هایی بود که صعود به جام جهانی را قطعی کرد. به همین دلیل فرصت زیادی داشتیم تا آماده‌سازی‌مان شامل بدنسازی یا دیگر موارد را خیلی زود آغاز کنیم اما هیچ‌وقت از این مسئله استفاده نکردیم. تمام فرصت‌مان به دلیل حواشی فدراسیون از بین رفت. انتخابات فدراسیون این فرصت را از بین برد و به نظرم اگر قرار بود اسکوچیچ تغییر کند بهتر بود همان ابتدای قطعی شدن صعودمان تغییرات را انجام می‌دادیم.

این روزها درباره احتمال صعود ایران از گروه در جام جهانی صحبت می‌شود.

نباید سطح توقعات را بالا ببریم. هنوز هم حرفم همان است. برای آماد‌ه‌سازی در راه جام جهانی نیاز به امکانات داریم. چه سخت افزاری و چه غیره. ابزار موفقیت‌مان فقط بازیکنان نیستند. اینکه یک اردوی خوب داشته باشیم و اردوی‌مان شرایطی عالی داشته باشد مهم است. در حال حاضر باید به 80 درصد آمادگی نهایی داشته باشیم اما جز 2 دیدار مقابل اروگوئه و سنگال دیدار خاصی نداشتیم. آن هماهنگی لازم را تا این لحظه ندیده‌ایم. به هرحال کی‌روش سرمربی شد و نگاه ویژه‌ای به ایران دارد و سابقه کار با این تیم را دارد.

تیم ملی با کارلوس کی روش چه اندازه شانس موفقیت دارد؟

کی‌روش 8 سال با این تیم کار کرده و شاکله اصلی که شامل لژیونرها است را می‌شناسد. لژیونرها سابقه کار با کی‌روش را دارند و به نظرم مدیریت او می‌تواند عامل موفقیت تیم شود اما بازهم حواشی چون حضور نکونام و آقاجانیان به وجود آمده. کی‌روش همان مربی پیشین است که اجازه دخالت را نمی‌دهد. خواهش می‌کنم عوام‌فریبی نکنیم که این فرد دستیار می‌شود و آن فرد نمی‌شود.

بازی با نیکاراگوئه را چطور بررسی کردید؟ انتقاد وجود دارد که سبک بازی این تیم شباهتی به رقبای ایران در جام جهانی نداشت؟

این موضوع در مورد حریفی مثل اروگوئه نیز صدق می‌کرد اما زمانی که ما محدودیتهایی داریم و دستمان برای برگزاری بازی دوستانه با تیم های دیگر کوتاه است، باید بین بد و بدتر، بد را انتخاب کنیم. به هرحال بازی دوستانه در کمتر از دو هفته تا جام جهانی می‌تواند به کادر فنی کمک کند تا تفکرات تاکتیکی را برای بازی های رسمی مرور کند و تیمش را برای بازی های رسمی آماده و مهیا سازد.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/13661

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.