متراژ، مساحت و ابزار کار از شروط صدور پروانه‌های صنفی حذف شد

متراژ، مساحت و ابزار کار از شروط صدور پروانه‌های صنفی حذف شد
درگاه ملی مجوزهای کشور با اشاره به حذف شروط متراژ، مساحت واحد صنفی و ابزار کار، از شروط صدور پروانه‌های صنفی اعلام کرد هرگونه مطالبه این شروط برای صدور مجوز تخلف است.

به گزارش نجواخبر، درگاه ملی مجوزهای کشور طی اطلاعیه‌ای خطاب به کسبه و علاقه‌مندان به کسب وکارهای صنفی اعلام کرد: با تصویب شصت و هفتمین جلسه هیئت مقررات‌زدایی، شروط متراژ، مساحت واحد صنفی و ابزار کار، از شروط صدور پروانه‌های صنفی حذف شده‌است و هیچ کس حق ندارد برای صدور پروانه کسب، چنین شروطی از متقاضی مطالبه کند.

در این اطلاعیه تاکید شده است: روسای محترم اتحادیه صنفی عنایت داشته باشند، مطالبه شرطی از متقاضیان پروانه صنفی، بیش از آنچه در درگاه ملی مجوزهای کشور (mojavez.ir) قید شده، به حکم ماده هفت قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی، جرم است و با دستگاه قضائی بابت پیگرد مرتکبین این جرم، هماهنگی لازم به‌عمل‌آمده است.

بر این اساس متقاضیان پروانه‌های صنفی در صورت مواجهه با مطالبه شرطی مازاد بر آنچه در درگاه ملی مجوزها (mojavez.ir) ثبت‌شده، می‌توانند به‌ صورت کاملا غیرحضوری و از تلفن همراه خود در صفحه مربوط به آن مجوز در درگاه ملی مجوزها شکایت خود را ارسال کنند تا پیگیری شود.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/13667

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب