ستایشی:

به رگبار بستن مردم بی‌دفاع نقشه دشمن است/ تمهیدات قوه قضاییه برای کنترل دارو

به رگبار بستن مردم بی‌دفاع نقشه دشمن است/ تمهیدات قوه قضاییه برای کنترل دارو
سخنگوی قوه قضاییه گفت: به رگبار بستن مردم بی دفاع و حافظان امنیت و کشتن جوانان این ملت با چاقو و قمه و سلاح گرم در کف خیابان ها نشان از نقشه شومی دارد که با آگاهی ملت ایران دفع خواهد شد.

به گزارش نجواخبر، مسعود ستایشی در نشست خبری امروز گفت: تسلیت داغداری مجدد ملت در اثر جنایات تروریست‌های مسلح و تبیین فرمایشات رهبری نکته‌ای است که جا دارد به آن بپردازیم.

وی ادامه داد: صحنه‌هایی که در روزهای اخیر در میدان و خیابان های برخی از شهرها رخ داد به خوبی عمق برنامه های دشمن و خواب‌های آشفته آنان برای آینده ایران یکپارچه را نشان داد. اینکه امروز دشمن علنا پرده از چهره انداخته و در شبکه های مجازی دستور قتل و ترور و آتش را می‌دهد، بخوبی نشان می‌دهد که دشمن امروز از عدم همراهی مردم ایران اسلامی سخت خشمگین است.

به رگبار بستن مردم بی دفاع نشان از نقشه‌ای شوم می‌دهد

ستایشی تاکید کرد: به رگبار بستن مردم بی دفاع و حافظان امنیت و کشتن جوانان این ملت با چاقو و قمه و سلاح گرم در کف خیابان‌ها نشان از نقشه شومی می‌دهد که با آگاهی ملت ایران دفع خواهد شد. تروریست های رسانه‌ای که از ابتدا صحنه آرایی را آماده کرده‌اند، تروریست های کف خیابان را تسلیم می‌کنند و خود دستور ترور مردم و زنان و کودکان بی دفاع و مدافعان مظلوم را صادر می‌کنند. قاتلانی که در کف خیابان هلهله و شادی می‌کنند اما دوباره با تغییر چهره فاز دیگری را پیش گرفته اند،آنها بدانند مقابله ملت ایران با تروریست‌ها سخت پشیمان کننده است. تروریست‌ها و تروریست مخلان امنیت، همان تروریست های اقتصادی اند که مانع فعالیت سالم امت اسلامی می‌شوند. این تروریست‌ها حتی حاضر نیستند هزینه اقدامات ناجوانمردانه خود را بپذیرند. ملت ایران سابقه سیاه منافقین و ترورهای کور انان در دهه ۶۰ و دهه های دیگر از یاد نبرده‌اند.‌

قوه قضائیه از خون عزیزان نخواهد گذشت

وی تاکید کرد: اطمینان می‌دهم که قوه قضائیه از خون عزیزان نخواهد گذشت و نمی‌گذارد خون عزیزان پایمال شود و بساط این شرارت‌ها به زودی زود جمع خواهد شد.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: علم خونخواهی خون‌های به ناحق ریخته شده در دستان قوه قضائیه است و براساس تدابیر متخذه با سرعت و دقت و با متضمن مؤلفه صحت، بدون چشم پوشی از حق امنیت به وظیفه خود عمل می‌کنیم و تروریست‌ها را در هر موقعیتی باشند به سزای اعمالشان خواهیم رساند.

تشکیل قرارگاه پیگیری و اجرای سیاست های ابلاغی از سوی رهبری

ستایشی ضمن تبریک فرا رسیدن هفته بسیج از تشکیل قرارگاه پیگیری و اجرای سیاست های ابلاغی از سوی رهبری خبر داد و گفت: برای اجرای فرامین رهبری قرارگاهی منسجم و پیگیر را مستقر کردیم تا نگاه رهبری به قوه قضائیه اجرایی شود.

سامانه ارجاع پرونده به کارشناسان

وی در پاسخ به سؤالی درباره سامانه ارجاع پرونده به کارشناسان گفت: این سامانه یک نسخه آزمایشی دارد که ارجاع هوشمند کارشناسی دارد و در سامانه مدیریت پرونده‌های قضائی است و این اقدام‌ جهت ارجاع عادلانه کارشناسی به کارشناسان رسمی دادگستری از ناحیه قضات مراجع قضائی است.

وی ادامه داد: آیا این سامانه ارتباطی با سامانه های ۲۰۲۰ و ۱۵۱۵ دارد؟ سامانه ۱۵۱۵ مربوط به امور وکلا و مشاوران قوه قضائیه است و سامانه ۲۰۲۰ مربوط به کارشناسان رسمی است. این سامانه قرار است با سامانه های ۲۰۲۰ و ۱۵۱۵ ارتباط پیدا کند و تا سه ماه دیگر این سامانه نهایی خواهد شد.

تمهیدات قوه قضائیه برای کنترل دارو

ستایشی در پاسخ به سؤال دیگری درباره تمهیدات قوه قضائیه برای کنترل دارو گفت: مسئله دارو و تجهیزات پزشکی مسئله روز است و کمبودهای دارویی نگرانی‌هایی را بوجود آورده است. موضوع فرایند دارو و اقدام در جهت تولید و ورود و توزیع کاملا اجرایی است و ارتباط مستقیمی با دستگاه قضائی ندارد، اما همواره تاکید ریاست قوه قصاییه بر این بوده که ملاک ما رفع مشکل و گرفتاری‌های مردم است و هر اقدامی که از قوه قضائیه در رابطه با قوه مجریه و دولت برمی‌آید دریع نشود. کاملا ایستاده و مهیا در جهت رفع مشکلات هستیم. مثلا در حوزه واردات اگر مانعی هست یا در تولید هست به آن بپردازیم. امید داریم دولت محترم‌ هم اهتمام لازم را در جهت رفع مشکلات مردم خصوصا در حوزه داروهای خاص بر دارد.

آخرین وضعیت پرونده‌های ارز فردایی و معاملات بدون مجوز

وی درباره آخرین وضعیت پرونده‌های ارز فردایی و معاملات بدون مجوز گفت: اهتمام‌مان این است در شرایط جاری نگذاریم التهابات در حوزه‌های مختلف موجب شود که دشمن سوءاستفاده کند. ۲۱ نفر به اتهام اخلال در نظام اقتصادی از طریق معاملات بدون مجوز دستگیر و تفیهم اتهام شدند و قرار تأمین قانونی مناسب برای آن‌ها صادر شده و دقت شده است تا کسانی که در التهابات بی‌گناه هستند آزاد شوند. ۸ نفر از این تعداد به لحاظ این‌که جرمی نداشتند آزادشدند و ۱۳ نفر که مرتکب اعمال مجرمانه شدند با صدور قرار بازداشت موقت در زندان هستند.

وی افزود: در رابطه با موضوع ارز فردایی ۱۴ نفر در ماه جاری دستگیر شدند و پرونده در شعبه ۱۰ بازپرسی مجتمع قضائی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی است. قرار تأمین صادر شده و از این تعداد یک نفر با قرار وثیقه و ۱۰ نفر با صدور قرار کفالت و ۳ نفر دیگر هم با صدور قرار التزام آزاد شدند. پرونده‌ها در تحقیقات است و بزودی در مرحله دادسرا تعییت تکلیف خواهند شد.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/13851

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب