توضیحات رئیس سازمان انرژی اتمی در مورد غنی‌سازیِ شصت درصدی

توضیحات رئیس سازمان انرژی اتمی در مورد غنی‌سازیِ شصت درصدی
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت:‌ سازمان انرژی اتمی در راستای قانون اقدام راهبردی در سایت فردو و نطنز ظرفیت جدیدی را برای غنی‌سازی ایجاد کرد که کل این عملیات در چارچوب موازین و مقررات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است.

به گزارش نجواخبر، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در جمع خبرنگاران در حاشیه هیئت دولت گفت: همانطور که قبلا اعلام‌ کردیم، رفتار سیاسی و فشار سیاسی و اقداماتی که از جنس عدم توجه به روند توافق و مذاکرات بوده دارای یک عمل متقابل خواهد بود و سازمان انرژی اتمی در راستای قانون اقدام راهبردی در سایت فردو و نطنز ظرفیت جدیدی را برای غنی‌سازی ایجاد کرد که کل این عملیات در چارچوب موازین و مقررات آژانس بین‌المللی اترژی اتمی است.

اسلامی ادامه داد: در نطنز ظرفیت جدید و زنجیره‌های جدید گازدهی شروع شده است و در فردو ظرفیتی را به ۶۰ درصد رساندیم و در گام‌تکمیلی که در حال اقدام است از سانترفیوژ های نسلی جدید و نسل سوم را جایگزین نسل اول خواهیم‌کرد.

وی تصریح کرد: فشار سیاسی و قطع‌نامه راه حل موضوع نیست و ملاک و معیار برای حل‌وفصل این نوع رفتارها نیست که به موارد اتهامی دامن بزنند.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: آمریکا که از این سند خارج شده نه تنها به تعهدات خود عمل کرده، بلکه مانع اقدامات دیگران هم شده است، امیدواریم روزی اگر بخواهند به تفاهم پایبند باشند به همان‌ متن و همان ضوابط و چارچوب برگردند و بیش از این با عملیات روانی و جوسازی سیاسی حقوق ملت ایران را تضعیف نکنند‌.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/13891

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب