تشکیل پرونده قضایی برای بررسی کشته شدن دختر ۱۲ ساله در تعقیب و گریز/ماجرا چه بود؟

تشکیل پرونده قضایی برای بررسی کشته شدن دختر ۱۲ ساله در تعقیب و گریز/ماجرا چه بود؟
دادستان نظامی استان هرمزگان از تشکیل پرونده قضایی برای بررسی فوت یک دختر در تعقیب و گریز پلیس خبر داد.

به گزارش نجواخبر، حیدری دادستان نظامی استان هرمزگان اظهار کرد: شب گذشته از طرف مأموران انتظامی شهرستان بستک در محور لار به میستان تعقیب و گریزی انجام شده است.

وی افزود: طبق گفته مأموران حاضر در صحنه، مأموران در شب حادثه به یک دستگاه خودروی پژو پارس سفید رنگ که شیشه‌های آن کاملا دودی بوده مشکوک می‌شوند و با تابلوی ایست و چراغ گردان اقدام به متوقف کردن خودرو می‌کنند که راننده خودرو پژو پارس توجهی به اخطار ایست نمی‌کند و به مسیر خود ادامه می‌دهد. به گفته مأموران، آن‌ها برای متوقف کردن خودرو اقدام به تعقیب و گریز و شلیک به لاستیک خودرو می‌کنند و در نهایت چند تیر به لاستیک و بدنه خودروی پژو پارس اصابت می‌کند، اما همچنان به مسیر خود ادامه می‌دهد.

دادستان نظامی هرمزگان بیان کرد: در نهایت با پنجر شدن لاستیک‌ها، خودروی پژو پارس متوقف می‌شود و قادر به ادامه مسیر نبوده است.

حیدری بیان کرد: طبق اظهارات مأموران حاضر در صحنه، خودرو پژو پارس ۴ سرنشین داشته که با متوقف شدن خودرو متوجه می‌شوند یکی از سرنشینان که دختری ۱۲ ساله بوده از ناحیه کمر مورد اصابت گلوله قرار گرفته و خونریزی داشته که بلافاصله توسط مأموران با مرکز اورژانس ۱۱۵ تماس گرفته و تقاضای امداد می‌شود.

وی ادامه داد: فرد مجروح به سرعت به بیمارستان شهرستان بستک اعزام شود که علی رغم انجام اقدامات درمانی در طول مسیر، مجروح حادثه فوت می‌کند.

دادستان نظامی هرمزگان بیان کرد: همچنین پدر متوفی با حضور در دادسرا اعلام کرده است که ساعت ۴ و نیم عصر روز گذشته همراه خانواده عازم شهرستان کوهیج بودند که از طرف یک خودروی ۴۰۵ مورد تیر اندازی قرار می‌گیرند و چند تیر به بدنه و لاستیک خودروی آن‌ها برخورد می‌کند.

وی افزود: پدر متوفی در مورد قتل فرزندش شکایتی ثبت کرده است.

دادستان نظامی هرمزگان تاکید کرد: به محض اطلاع از حادثه مقام قضائی به همراه اکیپ بررسی صحنه جرم شامل پزشکی قانونی، کارشناس اسلحه و بازپرس جنایی در محل حادثه حضور پیدا می‌کنند و اقدامات قضائی لازم را انجام می‌دهند.

حیدری گفت: فردی که اقدام به تیراندازی کرده بود شناسایی شده و در حال حاضر پرونده در دادسرای نظامی هرمزگان در حال رسیدگی و تحقیقات با جدیت ادامه دارد.

دادستان نظامی هرمزگان تاکید کرد: دادسرای نظامی بدون توجه به حواشی و با دقت کامل و بر اساس مقررات و قوانین به موضوع رسیدگی و عدالت را اجرا خواهدکرد.

حیدری تصریح کرد: این حادثه هیچ ارتباطی به اغتشاشات اخیر نداشته و در این خصوص پدر متوفی هم بیانیه‌ای صادر کرده است.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/14643

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.