فرماندهان سپاه:

مبنای مدیریت راهبردی شهید سلیمانی چه بود؟/ رمز توفیقات الهی «حاج قاسم»

مبنای مدیریت راهبردی شهید سلیمانی چه بود؟/ رمز توفیقات الهی «حاج قاسم»
دستیار فرمانده کل قوا گفت: شهید سلیمانی فقط یک فرمانده نظامی نبود یک دیپلمات سیاسی هم بود که به راحتی با رییس‌جمهوری روسیه، سوریه و ترکیه می‌توانست درباره مسائل منطقه و حتی جهانی صحبت کند.

به گزارش نجواخبر، سرلشکر سیدیحیی صفوی (دستیار فرمانده کل قوا) در حاشیه همایش مکتب شهید سلیمانی و نظم جدید جهانی در جمع خبرنگاران گفت: با شناخت چهل‌ساله خودم از شهید سلیمانی باید بگویم که ایشان فرمانده مدیریت راهبردی صحنه‌های راهبردی بود یعنی هرکجا که بحرانی وجود داشت چه بحران در سوریه چه مبارزه با داعش ایشان برای پیروزی در این صحنه اول راهبرد دشمنان را درست تشخیص می‌داد.
وی یادآور شد: به طور مثال راهبرد آمریکایی‌ها در راه‌اندازی داعش یا سقوط نظام سیاسی سوریه را خوب تشخیص داده بود و مبنای تشخیص راهبردی ایشان سه مطلب بود. ایشان از اندیشه اسلامی و انقلابی، شجاعت لازم و تدبیر ضروری و راه‌اندازی تشکیلاتی بزرگ برخوردار بود.
دستیار فرمانده کل قوا گفت: در اندیشه و تفکر در سه سطح راهبردی، عملیاتی و تاکتیکی نه تنها یک فرمانده راهبردی بود بلکه در صحنه عملیات و تاکتیک هم حضور پیدا می‌کرد. ایشان فقط یک فرمانده نظامی نبود یک دیپلمات سیاسی هم بود که به راحتی با رئیس‌جمهوری روسیه، سوریه و ترکیه می‌توانست درباره مسائل منطقه و حتی جهانی صحبت کند.
صفوی یادآور شد: ایشان از یک نبوغ جامعی برخوردار بود که هم درک مسائل نظامی و هم سیاسی و اجتماعی را داشت و برای پیروزی بر داعش که دست‌پرورده آمریکا بود مجموعه جوانان مجاهد را از کشورهای مختلف جمع‌آوری کرد و بیش از ۲۲ تیپ حشدالشعبی در عراق به عنوان نیروهای مردمی را برای مقابله با داعش ساماندهی کرد.
وی افزود: در سوریه هم حدود ۶۰ الی ۷۰ هزار نفر نیروهای مردمی سوریه را در کنار ارتش سوریه با هماهنگی رئیس‌جمهوری این کشور و ارتش آنجا ساماندهی کرد.
دستیار فرمانده کل قوا تاکید کرد: ایشان از قلبی رئوف و مهربان و عاطفی برخوردار بود و بعد اخلاقی شخصیت ایشان هم برجسته بود و نگاه انسانی داشت و برایش نجات مسیحی، ایزدی و مسلمان از دست ظالمان تفاوتی نداشت.
صفوی تصریح کرد: رهبری، انقلاب اسلامی جبهه مقاومت را در حال حاضر مدیریت می‌کند و سال‌هاست شاهد شکست‌های متعدد آمریکا و صهیونیست‌ها جبهه استکبار در صحنه جنوب غرب آسیا و شرق مدیترانه بودیم که در لبنان، فلسطین، عراق، افغانستان و راه‌اندازی داعش شکست خوردند. آمریکا هم در حال خروج از این منطقه است که نشان‌دهنده پیروزی جبهه مقاومت است.


اگر بخواهیم گوشه‌ای از مقام حاج قاسم را کسب کنیم، باید ولایتمدار باشیم

همچنین سردار سرتیپ امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در جشنواره مالک اشتر این نیرو با اشاره به ایام شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، ده‌ها هزار نفر از عزیزان و از قشر‌های مختلف کشور به شهادت رسیدند و در بین جمع کثیر شهدا که هرکدام دارای مقامات دنیوی و اخروی هستند، یک نفر مانند حاج قاسم سلیمانی در جایگاهی قرار می‌گیرد که سیدالشهدای شهیدان کشور می‌شود و این مقام را خداوند عزّو جل به ایشان عنایت فرموده است.
سردار حاجی‌زاده ادامه داد: نحوه شهادت شهید سلیمانی یک شیوه ممتازی بود که توسط شقی‌ترین افراد و به دستور مستقیم رئیس‌جمهور یکی از ابرقدرت‌های جهان صورت گرفت که این کار در خارج از میدان نبرد و به صورت ناجوانمردانه صورت گرفت و یک ارتش را درگیر این عملیات کرده بود.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: بعد از شهادت نیز آن تشییع پیکر حاج قاسم که میلیون‌ها نفر از تمامی اقشار مردم و فارغ از جهت‌های سیاسی و با همدلی حضور پیدا کرده‌اند یک امر بی نظیری است که خداوند عزوجل این عزت و عشق حاج قاسم را در دل مردم قرار داد.
وی با اشاره به مقام شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: مقام معظم رهبری از رفتار و منش این شهید بزرگوار به عنوان مکتب سلیمانی نام می‌برد و این موضوع یک موضوع ساده‌ای نیست و مشخص می‌کند یک عملی در رفتار حاج قاسم وجود دارد که اینگونه مقامی را خداوند به ایشان اعطاء می‌کند که به نظر بنده رمز به دست آوردن این توفیقات الهی، ولایتمداری محض ایشان و عمل به فرامین و تدابیر ولایت بوده است.
سردار حاجی‌زاده در پایان تاکید کرد: ما هم اگر بخواهیم در دنیا و آخرت عاقبت بخیر شویم و گوشه‌ای از مقام حاج قاسم را کسب کنیم، باید ولایتمدار بوده و به فرامین و تدابیر عمل کنیم.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/14764

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.