امروز هم اتفاق افتاد: انتشار پاسخ سؤالات «امتحان نهایی» 8 دقیقه بعد از شروع امتحان!

امروز هم اتفاق افتاد: انتشار پاسخ سؤالات «امتحان نهایی» 8 دقیقه بعد از شروع امتحان!
امروز هم انتشار پاسخ سؤالات امتحان نهایی، 8 دقیقه بعد از شروع آزمون در برخی کانال‌ها در شبکه‌های اجتماعی آغاز شد؛ برخی از این‌کانال‌ها سؤالات امتحانی و برخی نیز فقط پاسخ چند سؤال را منتشر کردند و مدعی شدند که پاسخ تمام سؤالات برای دانش‌آموزانی که هزینه را پرداخت کردند، ارسال شده است.

به گزارش نجوا خبر، امروز امتحان نهایی دروس «عربی، زبان قرآن 3» برای رشته‌های ریاضی ـ فیزیک و علوم تجربی، درس «جغرافیا 3» برای رشته ادبیات علوم انسانی و «اصول عقاید 3» برای رشته علوم و معارف اسلامی برگزار شد.

باز هم انتشار پاسخ سؤالات امتحانی امروز، 8 دقیقه بعد از شروع آزمون در برخی کانال‌ها در شبکه‌های اجتماعی آغاز شد؛ برخی از این‌کانال‌ها سؤالات امتحانی و برخی نیز فقط پاسخ چند سؤال را منتشر کردند و مدعی شدند که پاسخ تمام سؤالات برای دانش‌آموزانی که هزینه را پرداخت کردند، ارسال شده است.

محسن زارعی رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش در این خصوص به خبرنگار فارس گفت: هیچکدام از کادر برگزار کننده امتحان، تلفن همراه خود را به حوزه امتحانی نمی‌برند و فقط مدیر حوزه امتحانی آن هم به دلیل دریافت رمز سؤالات، تلفن همراه دارد؛ حتی بنده وقتی برای بازدید وارد حوزه امتحانی می‌شوم، تلفن همراه خود را تحویل می‌دهم و با تلفن همراه وارد حوزه نمی‌شوم.

وی ادامه داد: تاکنون تمام کسانی که از برگه امتحانی عکس گرفته و منتشر کرده‌اند، دانش‌آموز بودند که بعد از شناسایی، نمرات تمام دروس امتحانی‌شان در آن امتحانات صفر شد.

زارعی تصریح کرد: پیش‌بینی‌های متعددی کردیم تا جلوی این اقدامات و تقلب دانش‌آموزان را بگیریم و در حال انجام است.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/14771

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.