نامه ایران به شورای امنیت/ محکوم کردن اسرائیل

نامه ایران به شورای امنیت/ محکوم کردن اسرائیل
به دنبال تلاش نماینده اسرائیل در جلسه دیروز شورای امنیت و درخواست از شورای امنیت برای بررسی اتهاماتی که او متوجه ایران می‌داند، نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک با ارسال نامه‌ای به رئیس شورای امنیت سازمان ملل با اشاره به نشست اضطراری شورا در مورد وضعیت خاورمیانه، از جمله مسئله فلسطین اتهامات بی اساس تل آویو علیه تهران را محکوم کرد.

به گزارش نجواخبر، به دنبال تلاش نماینده رژیم صهیونیستی در جلسه دیروز شورای امنیت برای انحراف موضوع جلسه از رسیدگی به بحرانی که این رژیم در هتک حرمت مسجد الاقصی ایجاد کرده است و درخواست از شورای امنیت برای بررسی اتهاماتی که او متوجه ایران می‌داند، نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک با ارسال نامه‌ای به رئیس شورای امنیت سازمان ملل با اشاره به نشست اضطراری شورا در مورد وضعیت خاورمیانه، از جمله مسئله فلسطین اتهامات بی اساس رژیم صهیونیستی علیه کشورمان را محکوم کرد.
امیرسعید ایروانی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک در این نامه تصریح کرد هدف این اتهامات بی اساس منحرف کردن توجه جامعه بین‌المللی از جنایات جاری و نقض جدی قوانین بین‌المللی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین است.

نماینده کشورمان در ادامه با اشاره به وقایع اخیر در هتک حرمت مسجد الاقصی تاکید کرد مایه تأسف است که اقدامات رژیم صهیونیستی در نقض جدی حقوق بشر و قوانین بشردوستانه بین‌المللی در اراضی اشغالی فلسطین، از جمله اقدامات توهین آمیز سیستماتیک و آشکار و هتک حرمت اماکن مقدس و شریف از سوی جامعه جهانی عواقبی در پی ندارد.

امیرسعید ایروانی با اشاره به حساسیت مسلمانان جهان به هر گونه هتک حرمت اماکن مقدسشان افزود اگر جامعه بین‌الملل، به‌ویژه شورای امنیت، در قبال تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی سکوت کند، این رژیم جرات پیدا می‌کند تا به جنایات و تجاوزات بیشتر ادامه دهد.

نماینده ایران در سازمان ملل در پایان تاکید کرد ما از شورای امنیت می‌خواهیم که نقض‌ها و جنایات مداوم رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین را محکوم کند و همچنین این رژیم بی‌قانون را وادار کند که به شدت به قوانین بین‌المللی از جمله قطع‌نامه‌های مربوطه سازمان ملل متحد پایبند باشد.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/14872

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب