مخالفت جدی رییس کمیسیون صنایع مجلس با عرضه خودرو در بورس

مخالفت جدی رییس کمیسیون صنایع مجلس با عرضه خودرو در بورس
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: نه تنها مجلس قانون و مصوبه‌ای درباره عرضه خودرو در بورس ندارد بلکه ما با عرضه خودرو در بورس با شرایط فعلی نیز مخالف هستیم.

به گزارش نجواخبر، مصطفی طاهری درباره اظهار نظر مدیرعامل سایپا مبنی بر اینکه عرضه خودرو در بورس کالا براساس شرایط و ضوابط مجلس است، اظهار داشت: مجلس قانون و مصوبه‌ای درباره عرضه خودرو در بورس نداشته است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حتی ما با عرضه خودرو در بورس با شرایط کنونی نیز مخالف هستیم زیرا اکنون تقاضا بسیار و عرضه بسیار محدود و کم است بنابراین با مدیریت این موضوع توسط تولید کننده، سود حاصل از عرضه خودرو در بورس به جیب خودروسازان می‌رود.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: یا باید عرضه خودرو در بورس متوقف شود که ما به دنبال این هستیم که خودروهای داخلی به هیچ وجه در بورس عرضه نشوند یا اگر به هر دلیلی این خودروها عرضه می‌شوند، سود مازاد بر سود و قیمت معقول خودروها باید به حساب دولت رود.

طاهری افزود: در صورتی که سود مازاد بر سود و قیمت معقول خودروها، در بورس به حساب دولت رود، انگیزه افزایش قیمت خودرو در بورس کالا توسط تولیدکننده از بین می‌رود در واقع با این ساز و کار، تولید کننده انگیزه‌ای برای مهندسی قیمت خودرو در بورس نخواهد داشت.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/14915

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.