ماجرای حقوق 33 میلیونی دختر عضو شورای شهر تهران+واکنش چمران

ماجرای حقوق 33 میلیونی دختر عضو شورای شهر تهران+واکنش چمران
اخباری مبنی بر اینکه دختر دهه هشتادی یکی از اعضای شورای شهر تهران حقوق 33 میلیونی از شورا دریافت میکند در فضای مجازی منتشر و جنجال های زیادی در این باره ایجاد شد.

به گزارش نجواخبر، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره حقوق دختر عضو شورای شهر گفت: کسی که عضو شورای شهر می‌شود می‌توانند رئیس دفترش را با خودش بیاورد. این عضو شورا هم دخترش را برای این کار با خود به شورای شهر آورد.
وی ادامه داد: به دلیل اینکه رئیس دفتر یک سری وظایف خاص دارد جایگاهش بالاتر از یک کارمند است اما براساس تصمیات گرفته شده فیش حقوقی این خانم ماه آینده اصلاح می‌شود و بر اساس جدولی که در شورا وجود دارد باید حقوق و مزایا دریافت کند.

رئیس شورای شهر تهران در خصوص انتشار حقوق 33 میلیونی این خانم جوان در شورا گفت: وقتی این خبر را دیدم موضوع را پیگیری کردم و گفتند حقوق عقب افتاده این فرد داشته به همین دلیل این میزان حقوق را دریافت کرده است. حالا چرا حقوق این فرد عقب افتاده داشته باید این موضوع هم بررسی شود.
چمران بیان کرد: امسال حقوق نیروهای قراردادی شهرداری افزایش خوبی بر اساس قانون کار پیدا کرد که این افراد هم چون قرارداد خدمات اداری شهر داشتند شامل این افزایش حقوق شدند اما افرادی که مسئول دفتر هستند حدود 15 تا 16 میلیون حقوق دریافت کنند.
عضو شورای شهر تهران بیان کرد: ببینید افراد باید بر اساس تحصیلات، جایگاه و ... حقوق بگیرند شاید این فرد باید پست هم داشته باشد اما اگر شرایط دریافت پست را نداشته باشد، پست داده نمی‌شود اما می‌تواند کارها را انجام دهد اما پول پست را دریافت نمی‌کند.
وی تاکید کرد برخی از اعضای شورای شهر تهران می‌توانند علاوه بر مسئول دفتر با خودشان مشاور هم بیاورند و حقوق انها هم بر اساس جدول باید پرداخت شود.
وی در ادامه گفت این افراد کارمندان موقت هستند و بعد از 4 سال باید بروند اما اگر عضو جدید شورا بخواهند می‌تواند از آنها استفاده کنند و یا اگر بخواهند این افراد به شهرداری بروند باید مراحلی مثل دادن امتحان و ... را طی کنند.
چمران در پایان گفت : بنده و برخی از اعضای شورای شهر با خودمان مسئول دفتر نیاوردیم و از نیروهای شورا استفاده کردیم.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/15073

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.