برف و لغزندگی شدید جاده ها: هشت مورد واژگونی خودرو در همدان

برف و لغزندگی شدید جاده ها: هشت مورد واژگونی خودرو در همدان
رییس پلیس راه استان همدان از رانندگان خواست با توجه به بارش متناوب برف و بروز کولاک زمینی به ویژه در گردنه‌های اسدآباد به سمت گرین و گل‌تپه و محور همدان - بیجار از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.

به گزارش نجوا خبر، سرهنگ علی فکری روز یکشنبه افزود: بارش متناوب برف از عصر شنبه بیشتر مسیرهای برون شهری این استان را فرا گرفته و همچنان ادامه دارد.

وی افزود: بارش برف همراه با کولاک در شبانه روز گذشته شرایط را برای عبور خودروها سخت کرده، به گونه‌ای که تردد در جاده های همدان بدون استفاده از زنجیر چرخ امکان پذیر نیست.

رئیس پلیس راه استان همدان بیان کرد: بخشی از خودروهای عبوری از مسیرهای این استان دارای نقص فنی، خرابی سیستم گرمایش و برف پاک کن بودند که منجر به معطوف شدن توان پلیس به امداد رسانی و هدایت سرنشینان این خودروها به محل اسکان شد و عوامل پلیس راه را از دیگر مأموریت‌ها باز داشت.

سرهنگ فکری تاکید کرد: رانندگان باید با ورود به فصل سرد سال به ویژه هنگام بارش برف، پیش از حرکت از سالم بودن سیستم فنی خودرو، لاستیک ها، برف پاک کن، سیستم گرمایش و چراغ های وسیله نقلیه اطمینان حاصل کنند.

هشت مورد واژگونی خودرو

وی گفت: سانحه فوتی ۲۴ ساعت گذشته در جاده های برون شهری استان همدان رخ نداده اما هشت مورد واژگونی و چندین مورد خروج خودرو از جاده اصلی به علت تخطی از سرعت مطمئنه در جاده لغزنده رخ داد.

رئیس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: با وجود بارش متناوب برف اما تلاش و همکاری تیم های پلیس راه، راهداری و دیگر دستگاه های امدادی و خدماتی موجب پیشگیری از مسدود شدن مسیرهای این استان شده هم اینک تردد در جاده های برون شهری این استان جریان دارد.

سرهنگ فکری ادامه داد : در حال حاصر جاده های همدان لغزنده هستند و رانندگان برای پیشگیری از بروز هر سانحه‌ای باید با سرعت مطمئنه تردد کنند.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/15100

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.