اصلاح قانون سربازی به کجا رسید؟/ مشمولان دانشجو و بورسیه تعیین تکلیف می‌شوند

اصلاح قانون سربازی به کجا رسید؟/ مشمولان دانشجو و بورسیه تعیین تکلیف می‌شوند
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اهتمام نمایندگان برای اصلاح قانون سربازی، گفت: برخی از مشمولان دانشجو، بورسیه، متخصصان علوم مختلف و گروههای دیگر در قانون جدید تعیین تکلیف خواهند شد.

به گزارش نجواخبر، شهریار حیدری در مورد آخرین اقدامات اصلاح قانون سربازی در مجلس گفت: قانون سربازی بسیار قدیمی شده است و باید متناسب با شرایط امروز جامعه به روز شود و بازنگری بر روی آن صورت بگیرد، بر همین اساس کمیسیون امنیت ملی چند جلسه با مسئولان و متولیان امر برای این مهم برگزار کرده اما هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بعد از بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه، رسیدگی به قانون جدید سربازی جزو اولویت‌ها خواهد بود منتها در قانون جدید متناسب با شرایط روز جامعه این قانون نوشته می‌شود، در حال حاضر غایبان زیادی در کشور هستند که باید تکلیف آنها مشخص شود و همچنین برخی از مشمولان دانشجو، بورسیه، متخصصان علوم مختلف و گروه‌های دیگر هستند که در قانون جدید تعیین تکلیف خواهند شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با بیان اینکه در اصلاحیه قانون سربازی برای متاهل‌ها شرایط خاصی در نظر گرفته شده، یادآور شد: در پیش نویس قانون طراحی شده وضعیت سربازان متاهل و دارای فرزند به درستی تشریح شده و تمام ملاحظات مد نظر قرار گرفته است و مشمولان به درستی تعیین تکلیف می‌شوند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در پایان اظهار کرد: اصلاحات قانون سربازی به گونه‌ای طراحی شده که مشمولان با انگیزه اقدام به ثبت نام برای گذراندن دوران خدمت سربازی را خواهند کرد.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/171869

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب