درخواست فوری سازمان ملل برای آتش‌بس در غزه

درخواست فوری سازمان ملل برای آتش‌بس در غزه
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل گفته است که وضعیت غزه به دلیل کمبود آب، برق، دارو و غذا رو به فاجعه است و ممانعت تل‌آویو از ورود کمک‌های بشردوستانه نقض قوانین بین‌المللی است.

به گزارش نجواخبر، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل بامداد سه‌شنبه گفت: «ممانعت اسرائیل از دسترسی غیرنظامیان غزه به کالاها و خدمات ناقض قوانین بین‌المللی است».

وی درباره حملات وحشیانه رژیم موقت صهیونیستی به نوار غزه اظهار داشت: «اسرائیل باید از استفاده از سلاح‌های انفجاری با اثرات گسترده در مناطق مسکونی اجتناب کند». این مقام سازمان ملل با بیان اینکه ما خواستار آتش بس گسترده انسانی در غزه هستیم، افزود: «وضعیت غزه به دلیل کمبود آب، برق، دارو و غذا رو به فاجعه است».

از سوی دیگر، وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که کمتر از ۴۸ ساعت فرصت دارند تا تمام ژنراتورهای برق در بیمارستان‌های این منطقه متوقف شوند.

به نوشته وبگاه «الجزیره»، این وزارتخانه توضیح داد: «امروز ما فقط برای نجات جان مجروحانی کار می‌کنیم که می‌توان آنها را نجات داد. ما از سازوکار استفاده شده برای رساندن کمک‌های بشردوستانه و پزشکی ابراز تأسف می‌کنیم».

بعد از اجرای عملیات «طوفان الاقصی» توسط جنبش مقاومت حماس علیه رژیم تروریست صهیونیستی در تاریخ هفتم اکتبر که منجر به هلاکت حداقل ۱۵۰۰ صهیونیست و زخمی شدن نزدیک به ۵۰۰۰ نفر از آنها شد، کابینه رژیم اشغالگر قدس دستور آغاز حملات گسترده به نوار غزه را صادر کرد.

طبق آمارهای وزارت بهداشت فلسطین، تعداد قربانیان تجاوزات همه‌جانبه رژیم صهیونیستی به مردم در نوار غزه و کرانه باختری به بیش از ۵ هزار شهید و حدود ۱۵ هزار مجروح رسیده است.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/171938

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب