وقوع رگبار و رعد و برق در غالب نقاط کشور

وقوع رگبار و رعد و برق در غالب نقاط کشور
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار باران و رعد و برق در غالب نقاط ‌کشور و افزایش محسوس دما در سواحل دریای خزر خبر داد.

به گزارش نجواخبر، صادق ضیاییان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۳ آبان) در برخی نقاط لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، اصفهان، شمال فارس، شمال خراسان رضوی، خراسان جنوبی، ارتفاعات کرمان، هرمزگان، شمال سیستان و بلوچستان، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی، پنجشنبه(۴ آبان) در مناطقی از چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال و جنوب فارس، هرمزگان، نیمه‌جنوبی کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و جنوب بوشهر و جمعه(۵ آبان) در مناطقی از جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در برخی نقاط گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: شنبه و یکشنبه(۶ و ۷ آبان) جوی به نسبت پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم خواهد بود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، امروز در سواحل دریای خزر نیز بارش پراکنده رخ می‌دهد و از پنجشنبه تا اوایل هفته آینده با توجه به وزش گرم‌باد، دمای این مناطق به‌طور محسوسی افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: شدت بارش امروز در چهارمحال و بختیاری، شمال کهگیلویه و بویر احمد و جنوب غرب اصفهان، پنجشنبه در کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و جنوب فارس و جمعه در کرمان، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان خواهد بود و در این مناطق بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در ادامه گفت: خلیج فارس طی سه روز آینده مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۵ آبان) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه (۶ آبان) کمی ابری تا نیمه ایری، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۳ و ۴ آبان) بندرعباس با دمای ۳۳ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۲ و صفر درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/171943

کلیدواژه‌ها

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب