نوزدهمین روز عملیات طوفان الاقصی

افزایش شمار شهدا به حدود ۶۰۰۰ تن در ادامه تجاوزات صهیونیست‌ها

افزایش شمار شهدا به حدود ۶۰۰۰ تن در ادامه تجاوزات صهیونیست‌ها
در نوزدهمین روز از جنگ غزه اشغالگران با اشاره‌های مستمر مبنی بر آغاز تهاجم زمینی به غزه به حملات هوایی بی‌امان به این باریکه و مناطق مختلف کرانه باختری به خصوص اردوگاه جنین ادامه دادند. این درحالی است که وضعیت انسانی غزه شاهد فاجعه بی‌سابقه‌ای است و سیستم بهداشت و درمان به بدترین مرحله در تاریخ خود رسیده است.

به گزارش نجواخبر، در تجاوزات صهیونیست‌ها به مناطق مختلف غزه، شش تن از اعضای خانواده بیوک پس از بمباران خانه‌شان در قیزان النجار در جنوب استان خان یونس توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی شهید شدند. همچنین در پی هدف قرار دادن خانه‌ خانواده ابو سعود در مرکز رفح در جنوب غزه در اردوگاه الشابوره دو تن شهید و تعدادی مجروح شدند که به بیمارستان ابویوسف النجار منتقل شدند.

هواپیماهای اشغالگر همچنین خانه‌ای را در خیابان ابوالریش، منطقه اردوگاه خان یونس بمباران کردند.

همچنین خبرنگار الجزیره گفت، هواپیماهای رژیم صهیونیستی مسجدی را در خیابان الجلاء در شهر غزه منهدم کردند.

وزارت داخلی غزه نیز اعلام کرد که در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی به مناطق جبالیا، تل الهوا، اردوگاه نصیرات و خان ​​یونس در جنوب نوار غزه ۱۶ شهروند شهید شدند.

خبرنگار المیادین در غزه می‌گوید، تعداد شهدای غزه به حدود ۶۰۰۰ تن نزدیک شده و زخمی‌ها نیز به حدود ۲۰ هزار تن رسیده‌اند.

به گفته این خبرنگار، اشغالگران تا الان بیش از ۴۰ مسجد و کلیسا را در حملات مستمرشان ویران کرده‌اند. تعدادی شهدای غزه طی ساعات گذشته به حدود ۱۰۰ تن رسید.

این در حالی است که احمد الکحلوت، مدیر آتش‌نشانی و دفاع مدنی در شمال غزه تاکید کرد: عملیات برای آواربرداری و نجات شهروندان با توجه به کمبود سوخت در شرایط دشواری انجام می‌شود و حملات مداوم صهیونیست‌ها به خانه‌ها و مجاورت بیمارستان‌های غزه شهدای زیادی برجای گذاشته است.

در عین حال، الکحلوت گفت که اگر دستگاه‌های آواربرداری به دلیل کمبود سوخت از کار بیفتند و متوقف شوند، با دست حفاری خواهند کرد تا شهروندان را از زیر آوار بیرون بکشند.

پنج شهید در کرانه باختری

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که تعداد شهدا در کرانه باختری از زمان طوفان الاقصی در هفت اکتبر به ۱۰۳ شهید رسیده است. بامداد چهارشنبه پنج فلسطینی در اردوگاه جنین، قلقیلیه و طولکرم بر اثر اصابت گلوله اشغالگران به شهادت رسیدند.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که تعداد شهدای بمباران موشکی رژیم صهیونیستی در حومه اردوگاه جنین در کرانه باختری به چهار فلسطینی رسید. تیپ جنین گفت: ما آمادگی خود را برای رویارویی در هر زمان و در هر شرایطی تاکید می‌کنیم و در نبرد طوفان الاقصی چیزهای بیشتری داریم.

گردان‌های قدس جمعیت نظامی صهیونیست‌ها را در صوفا و اشکول بمباران کرد

گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی از بمباران مراکز نظامی صهیونیست‌ها در سایت صوفا و مجتمع اشکول با حملات موشکی خبر داد.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/171945

کلیدواژه‌ها

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب