ایمن سازی صنعت ساختمان و معادن با محصولات ذوب آهن اصفهان

ایمن سازی صنعت ساختمان و معادن با محصولات ذوب آهن اصفهان
بیست و پنجمین سمپوزیوم فولاد در حالی برگزار شد که غرفه ذوب آهن اصفهان طی این رویداد بزرگ میزبان جمعی از مسئولین کشوری، استانی و مدیران صنایع فولادی و معدنی از جای جای کشور عزیزمان بود که حمایت قاطع خود را از برنامه های تحولی این مجتمع عظیم صنعتی در راستای رشد تولید و تحقق استراتژی های شرکت ابراز نمودند.

به گزارش نجواخبر، مهدی کوهی در این نشست با بیان اینکه در برنامه تحولی سال جاری رشد تولید محصولات ارزش افزا را با جدیت تمام دنبال می‌کنیم، گفت : در کنار تولید مقاطع ساختمانی، محصولات آلیاژی، آرک و به ویژه ریل که نیاز اصلی کشور است مطابق با درخواست مشتری به صورت مستمر در برنامه تولید قرار دادیم.

وی افزود: در بخش ریل اولویت ما ابتدا تأمین نیاز داخل است و در کنار این رویکرد، صادرات این محصول استراتژیک به کشورهایی مانند عراق و افغانستان را نیز دنبال می‌کنیم.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان تصریح کرد : مقام معظم رهبری همواره بر تأمین مسکن برای اقشار مختلف جامعه تاکید دارند و در این راستا ذوب آهن اصفهان با تولید تیرآهن بال پهن در تأمین این نیاز ضروری هموطنان عزیزمان با افتخار نقش آفرین است.


وی ادامه داد : استفاده از این محصول استاندارد (تیرآهن بال پهن) در صنعت ساختمان سازی، انقلاب عظیمی در احداث ساختمان های ایمن رقم می‌زند زیرا این محصول از طریق فرایند نورد گرم پیوسته و مطابق با استانداردهای روز دنیا هم اکنون تا سایز ۲۴ تولید شده و ارتقاء سایز تولید آن نیز در برنامه قرار دارد، محصولی که به جوشکاری های نا ایمن در ساخت‌وساز پایان می‌دهد.

مدیرعامل این مجتمع عظیم صنعتی در ادامه گفت : در کنار ساختمان سازی ایمن، برای افزایش ضریب ایمنی در معادن کشور نیز انواع آرک‌ها را در کارخانه تولید کردیم و سفارشات بسیاری در این زمینه داریم.


مهدی کوهی در پاسخ به سؤال خبرنگاران در خصوص برنامه های زیست محیطی شرکت نیز بیان کرد: حفاظت از محیط زیست و پیشگیری از آلودگی آب، خاک و هوا وظیفه هر تولید کننده محصول است و در این زمینه ذوب آهن اصفهان نیز پروژه های زیست محیطی بسیاری را اجرا نموده و برنامه جامع زیست محیطی این شرکت نیز با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست استان در دست تدوین قرار دارد و همچنین در بخش تولید نیز محصولات سازگار با محیط زیست را در برنامه تحولی شرکت قرار دادیم.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان به مقوله تأمین زیرساخت‌ها برای تولید پایدار فولاد نیز اشاره کرد و گفت : مجموعه های فولادی باید تمام تمرکز خودشان را بر تولید و تنوع محصول قرار دهند اما چند سالی است که قطعی برق و گاز تولید آنها را تحت الشعاع قرار داده و لذا در کنار خودتأمین شدن صنایع، مسئولین هم نیاز است از صنعت ارزش آفرین فولاد حمایت بیشتری داشته باشند.


وی گفت : صنعت فولاد کشور به ویژه در هنگام تحریم ها، بر اساس بومی سازی های بسیاری که انجام داد، « ما می‌توانیم » را در عمل به اثبات رساند بنابراین هرگونه حمایت از این صنعت ارزش آفرین توسعه و پویایی بیش از پیش را برای کشور عزیزمان رقم می‌زند.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/182015

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب