جزئیات پوشش بیمه خدمات روان‌شناسی

جزئیات پوشش بیمه خدمات روان‌شناسی
رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره جزئیات پوشش بیمه خدمات رواشناسی را تشریح کرد.

به گزارش نجواخبر، علی فتحی آشتیانی، رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره درباره جزییات بیمه خدمات روان‌شناسی توضیح داد: هیئت دولت برخی از خدمات سلامت روان را با گرایش روان‌شناسی بالینی و سلامت تحت پوشش بیمه قرار داده است و این موضوع مشمول انواع اختلالات روانشناختی است.

وی با بیان اینکه افراد از دوران کودکی تا سالمندی می‌توانند با مراجعه به مراکز مشاوره و روان شناسان از این خدمت با بیمه استفاده کنند گفت: علم روان شناسی تنها این دو گرایش نیست و معتقدم سایر گرایش های روانشناختی از قبیل خدمات روان‌شناسی تربیتی، گرایش صنعتی سازمانی که برای پرسنل کارخانه‌ها ارائه می‌شود نیز باید در تحت پوشش بیمه قرار می‌گرفت و معتقدیم دولت و مجلس باید شمول خدمات بیمه را بیشتر کنند تا همه روان‌شناسان از این مزایا بهره مند شوند.

وی ضمن تقدیر از دولت برای انجام این کار توضیح داد: در جامعه ما بیش از ۷۰ درصد مردم توانایی مراجعه به رواشناسان را ندارند به دلیل اینکه تعرفه این خدمات بالا است. تعرفه مصوب دولت ۲۳۰ هزار تومان برای کارشناسان ارشد و ۲۷۰ هزار تومان برای دکتری تعیین شده است که درصدی از روان‌شناسان این تعرفه را رعایت نمی‌کنند و همین موضوع هم باعث شده تا مردم نتوانند از این خدمات استفاده کنند.

این روان‌شناس افزود: اگر همه خدمات روانشناختی مشمول بیمه شوند به طور مستقیم همه مردم می‌توانند به این مراکز مراجعه کنند و از این خدمات استفاده کنند. مجلس باید این موضوع را در برنامه توسعه هفتم نیز مدنظر قرار دهد و حتما به باید به سمت بیمه حرکت کنیم تا همه اقشار بتوانند از این خدمت استفاده کنند.

به گفته فتحی آشتیانی درحال حاضر به دلیل نو اجرا بودن این قانون مراکز روان‌شناسی با بیمه قرارداد ندارند که امیدواریم این مراکز هم با بیمه قرارداد امضا کنند. تا کنون اگر مراجعی به روان‌شناسی مراجعه می‌کرد و از او گواهی میخواست به وی گواهی ارائه می‌شد و مراجعه کننده می‌توانست با ارائه گواهی به بیمه ۷۰ درصد مبلغ را دریافت کند اما از این پس بیمه به طور مستقیم ۷۰ درصد هزینه درمان را بیمه پوشش خواهد داد.

رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره با اشاره به اینکه تمام خدمات روان‌شناسی تحت پوشش بیمه قرار گرفته است ادامه داد: حتی اگر فرد مراجعه کننده به ۱۵ الی ۲۰ جلسه مشاوره نیز نیاز داشته باشد می‌تواند از بیمه استفاده کند.

گفتنی است چندی روز قبل وزیر بهداشت از پوشش بیمه خدمات روان‌شناسی خبر داده بود.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/182043

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب