معاون جو بایدن: آمریکا قصد اعزام سرباز به اسرائیل ندارد

معاون جو بایدن: آمریکا قصد اعزام سرباز به اسرائیل ندارد
معاون اول رئیس جمهوری آمریکا تأکید کرد که آمریکا هیچ قصدی برای اعزام نیروی نظامی به غزه یا اسرائیل ندارد.

به گزارش نجواخبر، «کامالا هریس»، معاون «جو بایدن»، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا، در مصاحبه با برنامه «۶۰ دقیقه» شبکه آمریکایی «سی بی اس» تصریح کرد که ایالات متحده آمریکا، قطعاً هیچ قصدی برای اعزام نیروی نظامی به اراضی اشغالی و غزه ندارد.

وی در این برنامه که روز یکشنبه به وقت محلی پخش شد، در خصوص برنامه واشنگتن برای اعزام نیرو به اراضی اشغالی برای کمک به اسرائیل در نبرد با فلسطینیان گفت: «ما قطعاً برای اعزام نیروی رزمی به اسرائیل یا غزه، هیچ قصد و برنامه‌ای نداریم. تمام».

معاون بایدن، که در جلسات توجیهی و تماس‌های تلفنی در خصوص بحران فعلی در غرب آسیا حضور دارد، بر موضع و رویکرد دولت بایدن در خصوص تحولات اخیر در اراضی اشغالی تأکید کرد و گفت که «واشنگتن از حق اسرائیل برای دفاع از خود حمایت می‌کند اما در عین حال خواستار محافظت از جان غیرنظامیان است».

وی ادامه داد: «طبق اکثر برآوردها، دست‌کم یکهزار و ۴۰۰ اسرائیلی مرده‌اند. اسرائیل بدون شک، حق دفاع از خود دارد».

هریس، در ادامه بین حماس و فلسطینیان تفاوت قائل شد و گفت: «با این‌حال، مهم است که تداخلی بین حماس و فلسطینیان صورت نگیرد. فلسطینیان شایسته هستند که به صورت مساوی از ایمنی و امنیت، آزادی اراده و عزت برخوردار باشند و ما به وضوح مشخص کرده‌ایم که قوانین جنگی باید رعایت شود و کمک‌های انساندوستانه جریان داشته باشد».

کامالا هریس در بخشی از مصاحبه خود لفاظی علیه جمهوری اسلامی ایران را تکرار کرد و هشدارهای بایدن در خصوص لزوم عدم مشارکت ایران در درگیری‌های غزه را تکرار کرد و گفت: «یک کلمه، خیلی سرراست، نکنید».

در بخش دیگری از مصاحبه، هریس سؤالاتی در مورد احتمال عدم حضور بایدن در روز انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 ایالات متحده را رد کرد و گفت زمانی برای گمانه‌زنی در مورد این‌که کدام نامزد دموکرات ممکن است جایگزین او شود، ندارد.

او در این خصوص توضیح داد: «من قصد ندارم در این فرضیه‌ها و گمان‌ها وارد شوم زیرا جو بایدن بسیار سرزنده است و برای انتخاب مجدد شرکت خواهد کرد».

وی در بخش پایانی مصاحبه خود در این خصوص ادامه داد: «چیزهای زیادی را از افراد زیادی می‌شنوم اما بگذاریم فقط به شما بگویم که من بر روی کارم متمرکزم. واقعاً همینطورم. دموکراسی ما جاری است و صادقانه بگویم، وقتی رئیس‌جمهوری داریم که برای انتخاب مجدد نامزد شده است، زمانی برای درگیر شدن در بازی‌های حدس و گمان و بازی‌های داخلی ندارم».

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/182048

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب