فرمانده کل سپاه:

حاکمیت اسلام قدرت می‌طلبد؛ تنها راه مقابله با دشمنان جهاد است

حاکمیت اسلام قدرت می‌طلبد؛ تنها راه مقابله با دشمنان جهاد است
فرمانده کل سپاه تاکید کرد: حاکمیت اسلام قدرت می‌طلبد و دشمن تنها منطق قدرت را می‌فهمد و برای همین این اقوال حیات بخش آگاهی و ایمان ارکان اصلی قدرت مسلمانان است. ما امروز آموخته‌ایم تنها راه جهاد است چون دشمن جز این راه چیز دیگری را نمی‌فهمد.

به گزارش نجوا خبر، سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه صبح امروز در گردهمایی ائمه مساجد و فرماندهان پایگاه‌های بسیج تهران بزرگ سخنرانی کرد.

بخش‌های مهم اظهارات او را در ادامه می‌خوانید:

 • امروز دشمنان اسلام و ایران تلاش گسترده‌ای برای تسخیر قلبها و ذهن‌های جوانان ما انجام می‌دهند و ما امروز با تلاش رسانه‌ای سنگین برای ایجاد اتصال ذهن جوانان با تاریخ پر از مکر دوران سیاه سلطه آمریکا مواجه هستیم.
 • آمریکا و انگلیس و صهیونیسم سه ضلع یک واقعیت تلخ و بخشهای جدایی ناپذیری از یک توطئه و خباثت آشکار هستند. اینها تنها در سه جغرافیای جدا و منفصل و با سیاستهای متصل به یکدیگر عمل می‌کنند.
 • از صد سال پیش به این طرف تا لحظه طلوع خورشید انقلاب، ملت و کشور ایران تحت تأثیر تمایلات استعماری و حضور مستقیم و مداخلات آشکار و سلب قدرت ملت از تعیین حاکمیت بوده است. از زمانیکه نفت کشف شد و موقعیت جغرافیایی جهان اسلام در جغرافیای سیاسی جهان با یک جهش فوق‌العاده روبه‌رو شد، آمریکا و انگلیس سرزمینهای اسلامی را تحت سیطره مستقیم خود قرار دادند و به غارت هویت مادی و معنوی ملتها پرداختند.
 • ایران را ایالت منفصلی از ایالات آمریکا کرده بودند و در نبرد اعراب و اسرائیل اجازه نداند ایران رژیم صهیونیستی را تحریم کند و شاه ایران کمبود نفت اسرائیل را جبران کرد. همه چیز دست آنان بود و پادشاه ایران جز یک مهره ساده در شطرنج سیاسی آمریکا نبود.
 • در میانه این سیاهی نیکسون رئیس‌جمهور وقت آمریکا ایران و عربستان را به عنوان دو ستون از سیاستهای منطقه‌ای آمریکا قرار داد تا حافظ منافع منطقه‌ای و جهانی آمریکا باشند.
 • هنوز هستند کسانیکه که می‌خواهند آن دوران سیاه نکبت بار را تخصصی از یک تمدن در ذهن جوانان این سرزمین جا بیاندازند و هنوز سرسپردگان دشمن وجود دارند. تاریخ واضح و همه چیز روشن است.
 • تلاش‌های امام و رهبر انقلاب جغرافیای سیاسی جهان اسلام را وارد ادبیات سیاسی جهان اسلام و به عنوان یک ضلع قدرت تأثیر گذار معرفی کرد. دشمنان در نقاط حیاتی جهان اسلام سرپل‌های خطرناک را گرفتند و وجود صهیونیست در شرق مدیترانه یعنی وجود یک خنجر خونین در پهلوی جهان اسلام. درجاهای دیگر هم عناصر دست نشانده را بر ملتهای اسلامی مسلط کردند که کار آنها کاشتن بذر استعمار بود.
 • صهیونیستها از 75 سال پیش با ترور و جنایت فلسطین را غصب کردند و همزمان ملتهای مسلمان را در جهل عمیق فرو می‌بردند. امروز هم دنبال آن هستند تا جوانان در جهان اسلام دچار نابینایی سیاسی شوند. اما وقتی بیرق ولایت برافراشته می‌شود راهی برای فریب امت توسط مستکبران باقی نمی‌ماند.
 • صهیونیستها جنگهای متعددی را به راه انداختند اما در طول حیات انقلاب اسلامی دشمنان هرچه جنگ بود به سرزمین های اسلامی کشاند و از 45 سال پیش استکبار سرزمین مسلمانان را دچار جنگ کرد تا قدرتی به نام اسلام شکل نگیرد. اما مسلمانان متوجه این حقیقت شدند که سعادتشان از مسیر جهاد می‌گذرد.
 • حاکمیت اسلام قدرت می‌طلبد و دشمن تنها منطق قدرت را می‌فهمد و برای همین این اقوال حیات بخش آگاهی و ایمان ارکان اصلی قدرت مسلمانان است. ما امروز آموخته‌ایم تنها راه جهاد است چون دشمن جز این راه چیز دیگری را نمی‌فهمد.
 • اکنون مشعل‌های جهاد برافروخته است. البته جهاد سختی دارد و رسیدن به قله‌ها سخت است. اتفاقاتی که افتاده است به اندازه ده‌ها سال جهاد تبیین ما در شناخت دشمن موثر بوده است. هرگز ما نمی‌توانستیم اینگونه که آمریکا خود را در صحنه غزه معرفی کرد آن را به جهان معرفی کنیم.
 • امروز بیش از هر زمان دیگری جهان علیه آمریکا متحد است و بیش از هر زمان دیگری ماهیت خونبار سیاستهای آمریکا در عالم خودنمایی می‌کند. اولین لازمه جهاد حب و بغض است و این رکن را آمریکا و همپیمانانش در دل مسلمانان کاشتند. دشمنان در غزه هرگز پیروز ‌نمی‌شوند.
 • امروز غزه ظرفیت ده‌ها سال انتقام را در قلب مسلمانان ایجاد کرد. بزرگترین ابهام آمریکا این است که نمی‌تواند در غزه پیروزی تعریف کند. محاصره و قتل عام یک ملت جنایت است، پیروزی نیست. آیا قتل عام مردم غزه می‌تواند فروپاشی زودرس اسرائیل را به تعویق بیاندازد؟ امروز تاریخ اسلام در یکی از حساس‌ترین مراحل خود قرار دارد و این یکی از زیباترین تجلیات غلبه خون بر شمشیر است.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/182128

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب