راهپیمایی ۱۳ آبان در تهران و سراسر کشور+تصاویر

راهپیمایی ۱۳ آبان در تهران و سراسر کشور+تصاویر
راهپیمایی ۱۳ آبان‌ماه دقایقی پیش با حضور گسترده مردم، دانشجویان و دانش آموزان و با شعار «نظم نو جهانی با نسل آرمانی» در تهران و سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش نجواخبر، راهپیمایی ۱۳ آبان‌ماه دقایقی پیش با شعار « نظم نو جهانی با نسل آرمانی» و با حضور گسترده مردم، دانشجویان و دانش‌آموزان در تهران و سراسر کشور آغاز شد.

نواخته شدن زنگ استکبارستیزی در مدارس کشور

همزمان با آغاز راهپیمایی زنگ استکبارستیزی در مدارس سراسر کشور نواخته شد.

باتوجه به اینکه ویژه مراسم ۱۳ آبان امسال در تهران به صورت راهپیمایی و از میدان فلسطین آغاز شده از ساعاتی پیش بسیاری از دانشجویان، دانش‌آموزان و مردم در میدان فلسطین حضور داشتند.

حاضران در میدان فلسطین تصاویری از رهبر معظم انقلاب، سردار سلیمانی، سیدحسن نصرالله و همچنین کودکانی که در غزه و در حملات وحشیانه رژیم صهونیستی به شهادت رسیدند، در دست دارند.

مردم، دانش‌آموزان و دانشجویان تهرانی حاضر در میدان فلسطین پرچم‌ مقدس کشورمان به همراه پرچم های فلسطین و حزب الله لبنان را با خود همراه دارند.

پلاکاردها با مضمون آزادی فلسطین و قدس شریف در کنار عکس‌هایی از سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در دستان مردم دیده می‌شود.

از حاشیه‌های جالب این مراسم آن است که در دست برخی از دانش‌آموزان ماکت نتانیاهو در حالی که تسلیم شده است، دیده می‌شود.

شرکت کنندگان در راهپیمایی روز مبارزه با استکبار جهانی، پرچم اسرائیل را به آتش کشیدند.

مردم در کنار پرچم ایران، پرچم‌های فلسطین، حزب الله لبنان و دیگر نیروهای مقاومت را دست دارند. شعار «یا حیدر» بر زبان شرکت کنندگان جاری است. همچنین انواع سرودهای انقلابی در این مراسم پخش می‌شود.

در این راهپیمایی هم مانند سال‌های قبل، نمادهای مقابله با رژیم صهیونیستی از سوی راهپیمایان حمل می‌شد و آنان این بار هم نماد تابوت اسرائیل را در مسیر راهپیمایی حمل کردند.

اعلام انزجار مردم از آمریکا و صهیونیست‌ها

تجمع کنندگان همچنین با همراه داشتن دست نوشته‌هایی ضمن اعلام انزجار از سیاست‌های خصمانه آمریکا و رژیم صهونیستی، خواستار توقف کشتار مردم مظلوم فلسطین توسط صهیونیست‌ها شدند.

شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و « هیهات من الذله» پرتعدادترین شعارهایی است که در این تجمع از سوی مردم، دانش‌آموزان و دانشجویان شنیده می‌شود.

تجمع کنندگان همچنین با در دست داشتن پلاکاردهایی از سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی و حقوق بشری می‌خواهند تا سکوت خود را در قبال جنایات در غزه بشکنند و اقدامی بازدارند در قبال این جنایات داشته باشند.

بسیاری از شرکت کنندگان در این مراسم به صورت خانوادگی شرکت کرده‌اند و در میدان فلسطین از کودک چندماهه تا پیرمرد و پیرزن حضور دارند.

برخی از تجمع کنندگان تهرانی به سمت لانه جاسوسی سابق آمریکا که محل اصلی تجمع است در حال راهپیمایی هستند، در مسیر میدان فلسطین تا لانه جاسوسی سابق آمریکا هم بسیاری از مردم حضور دارند. در این مسیر غرفه‌هایی برای نشان دادن جنایات آمریکا و اجرای برنامه های فرهنگی روشنگرانه برپا شده است.

از روزهای گذشته بسیاری از نهادها، مسئولان و شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی، ورشی و فرهنگی ضمن اعلام آمادگی برای حضور در راهپیمایی امروز، از آحاد مردم برای حضور در این مراسم دعوت کرده بودند.

الان وقت حمایت از مردم غزه است

سردار نقدی رئیس ستاد مراسم ۱۳ آبان صبح امروز در گفت‌وگویی تلویزیونی با اشاره به برگزاری ویژه مراسم ۱۳ آبان امسال و همزمانی آن با جنایات رژیم صهیونسیتی در غزه گفت: کسانی که قصد دارند به مردم مظلوم غزه کمک کنند امروز وقتش است و می‌توانند با شرکت در مراسم امروز حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام کنند.

محمدباقر قالیباف در گردهمایی امروز به مناسبت روز دانش‌آموزبه عنوان سخنران ویژه این مراسم گفت: بدون شک تاریخ همه ملت‌ها، اقوام و ادیان پر از نقاط فراز و نشیب است ما هم در ایران اسلامی و عزیزمان در نهضت اسلامی‌مان به رهبری حضرت امام (رض) در این نهضت اسلامی که مایه حیات اسلامی شد، روزها و هفته‌های خاصی را داریم از جمله همین روز ۱۳ آبان است.

وی با یادآوری اینکه بعد از ۱۵ خرداد سال ۴۲ در سال ۱۳۴۳ حضرت امام در چهارم آبان ماه که بحث کاپیتالسیون مطرح شد یک سخنرانی تاریخی داشتند، ادامه داد: امام فرمودند «رئیس‌جمهور آمریکا بداند که منفورترین افراد دنیا پیش ملت ما است. امروز منفورترین افراد بشر است پیش ملت ما، تمام گرفتاری ما از این آمریکاست تمام گرفتاری های ما از آمریکا و اسرائیل است و اسرائیل هم برای آمریکاست.» همین جا بود که در ۱۳ آبان حضرت امام را به ترکیه و بعد هم نجف تبعید کردند. حتی اگر نگاه به سال‌های قبل داشته باشیم در سال ۱۳۲۲ حضرت امام این نکات را نسبت به پهلوی دوم گفتند.

رئیس مجلس افزود: ۱۳ آبان روزی بود که دانش‌آموزان عزیز را در میدان انقلاب و دانشگاه تهران به خاک و خون کشیدند و بعد از انقلاب در سال ۵۸ ما شاهد تسخیر لانه جاسوسی بودیم که امام فرمودند این از انقلاب دوم بهتر بود. آمریکایی‌ها همیشه در حال توطئه‌ از جمله جنگ و تجزیه‌طلبی هستند این‌ها همه نشان‌دهنده ز خوی استکباری و ظلم آمریکا است همه بدبختی‌های امروز ریشه در خوی حیوان‌صفتی دولتمردان آمریکایی دارد. روحیه انقلاب اسلامی و حضرت امام از همان ابتدا روحیه مقاومت در برابر ظلم بوده است. این منطق کاملا دینی و منطبق با سنت‌های الهی است. آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس همیشه به دنبال توطئه در این کشور بوده‌اند.

قالیباف با اشاره به این که همیشه در تاریخ آمریکایی‌ها در هر شراطی مقابل امنیت ملی، پیشرفت و استقلال ما ایستادند و این را تایخ گواه می‌دهد، گفت: الان هم دنبال این هستند که ما را از قدرت و پیشرفت اقتصادی بازدارند. اگر ما منافع ملی‌مان را در نظر بگیریم هیچ منافاتی با آموزهای دینی ما ندارد. مقاومت اهل تدبیر، هوشمندی، شجاعت و حساب و کتاب و البته ایمان و باور است. ما حساب و کتاب، تدبیر و شجاعت داریم و امیدمان به خدایی است که در محاسبات من و شما و دشمن‌ها نیست.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/182146

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب