افزایش کرایه تاکسی در زمان بارش ممنوع است

افزایش کرایه تاکسی در زمان بارش ممنوع است
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به دریافت کرایه بیشتر از سوی برخی رانندگان تاکسی به هنگام بارش‌ها تاکید کرد: رانندگان تاکسی موظفند بر اساس نرخ مصوب شورای شهر تهران اقدام به دریافت کرایه از مسافران کرده و همان کرایه‌ای که شورا مصوب کرده دریافت کنند.

به گزارش نجوا خبر، مهدی چمران پیش از آغاز برگزاری یکصدوهشتادونهمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بنا بر مصوبه شورای شهر تهران نرخ کرایه‌های تاکسی در زمان بارش برف و باران تغییری نخواهد کرد.

وی افزود: بر همین اساس رانندگان تاکسی موظفند بر اساس نرخ مصوب شورای شهر تهران اقدام به دریافت کرایه از مسافران کنند و همان کرایه‌ای که شورا مصوب کرده را دریافت کنند.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه تهران یک شهر کوچکی نیست، گفت: در برخی از مواقع در تهران شاهد بارش باران در قسمت دیگری برف و جای دیگری خشک هستیم، به همین دلیل نمی‌توان تقسیم‌بندی برای دریافت کرایه بر اساس شرایط فصلی (بارش برف و باران) داشته باشیم.

چمران در خصوص توسعه حمل‌ونقل عمومی گفت: در این بخش نیز دولت وظایفی را برعهده دارد به طوری که در بخش اتوبوس دولت مکلف است بالغ بر 82 درصد از اعتبارات را در این بخش پرداخت کند البته این رقم را به 80 درصد رسانده‌اند و مابقی اعتبارات نیز از سوی شهرداری تهران تأمین می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا قرار است متمم یا اصلاحیه بودجه به شورا ارسال شود؟ گفت: برای ارسال متمم بودجه زمان زیادی مانده است و به نظر می‌رسد اگر بخواهند این کار را بکنند باید منتظر ماه‌های پایانی سال باشیم اما در ارتباط با اصلاحیه بودجه بحث فرق می‌کند و اگر بخواهند می‌توانند آن را به شورا بیاورند البته تاکنون صحبتی نشده است.

رئیس شورای شهر تهران همچنین در ارتباط با گم شدن پرونده باغ 3 هزار متری در منطقه یک تصریح کرد: در این خصوص نیز قبلا گفته شد که رسیدگی خواهیم کرد و جلساتی را با معاون شهرسازی خواهیم داشت و اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

چمران همچنین در واکنش به حذف آرشیو داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز گفت: با رفع موانع تلاش خواهیم کرد این داده‌ها را در دسترس عموم قرار بدهیم.

وی در ارتباط با دستور جلسه امروز شورای شهر تهران گفت: طبق امروز در ابتدا آقای تشکری هاشمی؛ رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر تهران گزارشی را به عنوان نماینده شورا از سفر چین به اعضا ارائه خواهد کرد و در ادامه نیز آقای امانی؛ دیگر عضو شورای شهر تهران گزارشی از بازدید خود از یکی از محلات تهران ارائه خواهد کرد و در ادامه نیز به سایر دستور جلسات شورا پرداخته خواهد شد.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/192166

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب