واریز هدیه نقدی 3 میلیونی برای برخی بازنشستگان

واریز هدیه نقدی 3 میلیونی برای برخی بازنشستگان
در راستای ارائه ‌خدمات رفاهی به بازنشستگان دولت اقدام به واریز هدیه نقدی 3 میلیونی در حساب حقوق بازنشستگان کرده است.

به گزارش نجواخبر، «حکمت کارت» در راستای ارائه ‌خدمات رفاهی به بازنشستگان صندوق بازنشستگی فولاد از ابتدای آبان‌ماه جاری صادر شد که با شارژ ماهیانه این کارت به مبلغ سه میلیون تومان امکان خرید اقساطی کالا و خدمات برای این دسته از بازنشستگان فراهم می‌شود که طی این مدت و تاکنون، بیش از ۳۴۰۰ بازنشسته برای دریافت این کارت ثبت نام کرده‌اند.

در این راستا صندوق بازنشستگی فولاد اقدام به انعقاد قراردادی با فروشگاه‌های زنجیره‌ای اتکا کرده و با شارژ ماهیانه حکمت کارت به مبلغ سه میلیون تومان امکان خرید اعتباری از فروشگاه‌های مذکور برای کلیه بازنشستگان متقاضی سراسر کشور میسرشده است. بازنشستگان صندوق فولاد با مراجعه به این فروشگاه‌ها می‌توانند بدون ضامن و بدون پیش پرداخت در اقساط ۶ الی ۲۴ ماهه به صورت اقساطی با کارمزد ۲ درصد کالا و خدمات خریداری کنند.

در حالی که بازنشستگان می‌توانند با مراجعه به لینک https://neservices.irsbf.ir جهت دریافت کارت مذکور ثبت نام کنند، طی ۱۵ روز گذشته بیش از ۳۴۰۰ تن از بازنشستگان صندوق برای دریافت کارت رفاهی حکمت ثبت نام کرده‌اند؛ البته ثبت نام کارت رفاهی حکمت همچنان ادامه دارد.

بدین منظور بازنشستگان و متقاضیان کارتیاد شده پس از اینکه در سایت صندوق ثبت نام کردند، فهرست ثبت نام کنندگان پس از تأیید صندوق برای فروشگاه‌های اتکا ارسال می‌شود و پس از آن کارت برای متقاضیان صادر می‌شود. مطابق عرف ۱۰ هزار تومان هم هزینه صدور کارت خواهد بود.

لازم به ذکر است طبق توافق صورت گرفته، تخفیف کلی روی کالاهای کارت حکمت تا سقف پنج درصد است که این تخفیف ممکن است در مناسبت‌های مختلف تغییرکند.

حقوق بازنشستگان

باید گفت که شارژ ماهیانه در صورت عدم مصرف ذخیره نخواهد شد؛ دارندگان کارت حکمت در هر صورت فقط ماهیانه ۳ میلیون تومان اعتبار دارند و اگر ماهیانه دو میلیون تومان تا ۶ ماه اقساط داشته باشند، تا موعد تسویه کامل، فقط یک میلیون در حساب آنها شارژ خواهد شد.

در خصوص نحوه دریافت حکمت کارت نیز صندوق بازنشستگی فولاد پیش از این اعلام کرده که «روش‌های دریافت حکمت کارت متعاقبا اطلاع‌رسانی می‌شود حال آنکه به هیچ وجه این کارت‌ها برای متقاضیان پست نخواهد شد».

بازنشستگان و متقاضیان کارت حکمت پس از اینکه در سایت صندوق ثبت نام کردند فهرست ثبت نام کنندگان پس از تأیید صندوق برای فروشگاه‌های اتکا ارسال می‌شود و پس از آن کارت برای متقاضیان صادر می‌شود

صندوق بازنشستگی فولاد در اطلاعیه شماره 2 خود جزئیات کارت رفاهی حکمت بازنشستگان صندوق را تشریح کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

اعتبار ماهیانه کارت رفاهی حکمت برای بازنشستگان صندوق فولاد 3 میلیون تومان خواهد بود. یعنی دقیقا به همان میزانی که فروشگاه اتکا برای کارکنان نیروهای مسلح در نظر گرفته این در حالی است که مبلغ شارژ حکمت کارت برای سایر دستگاه‌هایی که طرف قرارداد با اتکا هستند 2 میلیون تومان است.

طبق توافق صورت گرفته تخفیف کلی روی کالاهای کارت حکمت تا سقف پنج درصد است. این تخفیف ممکن است در مناسبت‌های مختلف از سوی اتکا تغییرکند که اطلاع‌رسانی آن متعاقبا صورت می‌گیرد.

سود خریدهای سوپرمارکتی و مصرفی در فروشگاه‌های اتکا است صفر درصد است.

بازنشستگان می‌توانند کالاهای مورد نظر خود را از فروشگاه اتکا به صورت اقساطی طی اقساط 6 تا 24 ماهه با کارمزد 2 درصد و سقف ماهیانه 3 میلیون تومان خریداری کنند.

به عنوان مثال اگر یک یخچال به قیمت 60 میلیون با اقساط 20 ماهه خریداری شود، بدهی آن برای خریدار ماهیانه 3 میلیون بوده که هر ماه از حقوقش کسر می‌شود. توضیح اینکه تا این بدهی تسویه نشود، 3 میلیون اعتبار در حساب کاربر شارژ نخواهد شد به بیان دیگر شارژ 3 میلیون ماه بعد منوط به تسویه 3 میلیون این ماه خواهد بود.

ضمنا اگر فردی ماهیانه یک میلیون قسط داشته باشد، می‌تواند مابقی اعتبار یعنی 2 میلیون دیگر را خریداری کند.

شارژ ماهیانه در صورت عدم مصرف ذخیره نخواهد شد

لازم به ذکر است شارژ ماهیانه در صورتی که در همان ماه مصرف نشود، برای ماه بعد صفر شده و ذخیره سازی نخواهد شد و دارندگان کارت حکمت در هر صورت فقط ماهیانه 3 میلیون تومان اعتبار دارند و اگر ماهیانه دو میلیون تومان تا 6 ماه اقساط داشته باشند، تا موعد تسویه کامل فقط یک میلیون در حساب آنها شارژ خواهد شد.

فرایند صدور کارت

بازنشستگان و متقاضیان کارت حکمت باید در سایت صندوق ثبت نام نمایند. فهرست ثبت نام کنندگان پس از تأیید صندوق برای فروشگاه‌های اتکا ارسال می‌شود و پس از آن کارت برای متقاضیان صادر می‌شود که مطابق عرف 10 هزار تومان هم هزینه صدور کارت خواهد بود.

نحوه دریافت کارت

این کارت‌ها یا در اختیار فروشگاه زنجیره‌ای اتکای شهر محل سکونت بازنشستگان قرار می‌گیرد تا کسانی که ثبت نام کرده‌اند مراجعه کرده و کارت خود را دریافت کنند و یا اینکه دراختیار کانونهای استانی قرار داده می‌شود تا با مراجعه به دفاتر کانون کارت های خود را دریافت کنند که در هر صورت روش‌های دریافت کارت متعاقبا اعلام می‌شود. نکته مهم اینکه به هیچ وجه این کارت‌ها برای متقاضیان پست نخواهد شد.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/192250

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب