متناسب سازی حقوق بازنشستگان دائمی می‌شود؟

متناسب سازی حقوق بازنشستگان دائمی می‌شود؟
در این خبر می توانید خبر خوش اول صبحی 17 آبان از تصویب دائمی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان/ اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در این ماه را بخوانید.

به گزارش نجواخبر، همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان یک موضوع مهم و پیچیده در ایران است.همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به معنای برابر کردن درآمدهای بازنشستگان با توجه به شرایط فعلی جامعه است. در گذشته، سیستم بازنشستگی در ایران بر پایه نظام وظیفه بود، به این معنی که حقوق بازنشستگان به مبنای حقوق آخرین شغلی که انجام داده بودند، تعیین می‌شد. همسان سازی حقوق باعث ایجاد عدالت نامتوازن در نحوه پرداخت حقوق بازنشستگان شده بود.اما در سال‌های اخیر، تلاش‌هایی برای همسان سازی حقوق در ایران انجام شده است.

رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی از قطعی و همیشگی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان خبر داد.

محمد اسدی ،رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی از موافقت کمیسیون اجتماعی و تلفیق در مورد تحقق متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در برنامه هفتم توسعه خبر داد و گفت: موادی از متناسب سازی حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم توسعه اصلاح شده است.
محمد اسدی، رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی در گفت‌وگو با نبض بازار، در مورد تحقق متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در برنامه هفتم توسعه گفت: رایزنی‌هایی هم در کمیسیون اجتماعی و هم درکمیسیون تلفیق در این خصوص انجام شده است و در این دو کمیسیون با اصلاحیه متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی موافقت شده است و باید در صحن مجلس مطرح شود، اما متأسفانه هنوز در صحن مجلس مطرح نشده است و منتظریم.

تدوام هر ساله متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی

وی با بیان اینکه در جلسه‌ای که با نمایندگان کمیسیون اجتماعی و کمیسیون تلفیق داشتیم موادی از متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در برنامه هفتم توسعه اصلاح شده است، افزود: یکی از این موارد تداوم هرساله متناسب سازی حقوق بازنشستگان است و با توجه به زمان برقراری هر فرد و اختلافش با روند حقوق یعنی برابر تورم افزایش حقوق داشته باشند.

انتقاد از اجرا نشدن ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی

اسدی افزود:متأسفانه مدتی است ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی درست اجرا نمی‌شود و بلکه آنرا گره به ماده ۴۱ قانون کار زده‌اند ودر شورای عالی کار برای افزایش حقوق بازنشستگان تصمیم گیری می‌شود چنانچه باید درآنجا تصمیم گیری شود باید نماینده بازنشستگان هم در آن شورا با داشتن حق رأی حضور داشته باشند.

وی همچنین تاکید کرد: دلیل ضرورت شرایط زندگی ومعیشت و مخارج بازنشسته با کارگر شاغل است.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/192260

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب