طلا بخریم یا نه؟/ آخرین وضعیت بازار طلا و سکه

طلا بخریم یا نه؟/ آخرین وضعیت بازار طلا و سکه
یک عضو سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: در هفته گذشته قیمت طلا و سکه به یک ثبات نسبی رسید و بازار طلا و سکه تغییرات محسوسی نداشت. با این تفاسیر ممکن است این ثبات قیمتی منجربه افزایش تقاضا در بازار شود.

به گزارش نجواخبر، نگاهی به روند هفته گذشته قیمت‌ها در بازار سکه و طلا نشان می‌دهد وضعیت به ثبات نسبی رسیده است و دیگر قیمت‌ها تغییرات محسوس روزانه ندارد.

به اعتقاد کارشناسان بازار طلا با ثبات انس جهانی و کنترل نرخ ارز که دوعامل اساسی در تغییرات قیمت طلا و سکه است، این آرامش وارد بازار شده است.

ابراهیم محمد ولی، فعال بازار طلا در رابطه با آخرین وضعیت بازار گفت: هر زمانی که قیمت‌ها ثبات نسبی پیدا کند بازار می‌تواند آرامشی داشته باشد که عرضه کننده و تقاضاگر داد و ستد را انجام دهند امیدواریم این روند به ثبات واقعی برسد.

در ماه های اخیر با توجه به ریزش و افزایش قیمت‌ها در بازار سکه و طلا اطمینان مردم برای خرید نیز کمتر شده بود و بررسی‌ها نشان می‌داد ترسی که سرمایه‌گذاران از آینده قیمت‌ها و عدم ثبات آن داشتند مانع از ورود تقاضا به بازار می‌شد مسئله‌ای که محمدولی معتقد است با توجه به آرامش کنونی بازار می‌تواند تغییر کند، این فعال بازار طلا در این باره عنوان می‌کند با ثبات شرایط آرام آرام رد پای تقاضا کننده در بازار دیده می‌شود.

این عضو سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران معتقد است کنونی قیمت‌ها بر خلاف انتظاری است که کارشناسان داشتند که قیمت طلا و سکه در این شرایط بتواند به ثبات برسد؛ محمد ولی افزود: این ثبات برای بازار خوب است و در حالی که به پایان سال نزدیک هم می‌شویم باعث می‌شود مردم بتوانند نیاز طلای خود را تأمین کنند.

به گفته این فعال بازار طلا اگر ثبات قیمت تضمین شود و خبری از نوسان‌های شدید نباشد دو ماه آخر سال به ویژه اسفند ماه هم تقاضا بیشتر می‌شود فعالیت تولیدی هم بیشتر خواهد شد.

در حالی که قیمت طلا و سکه برای چندین ماه از ابتدای امسال در یک روند ملایم کاهشی یا افزایشی در حرکت بود اما اتفاقات اخیر خاورمیانه قیمت‌ها را به یکباره دچاره نوسان کرد و شاهد سکه بالای ۳۱ میلیون تومان هم در بازار بودیم.

محمد ولی درباره اینکه در حال حاضر شرایط بازار به قیمت واقعی رسیده است یا خیر نیز توضیح داد: نسبت به نوسانات شدیدی که در یکی و دوماه اخیر بود و قیمت حتی به نرخ غیرواقعی هم رسیده بود الان بازار در وضعیت مساعدی به سر می‌برد.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/192302

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب