پیش بینی امیرعبداللهیان از نشست ریاض: احتمال توقف جنایت جنگی و نسل‌کشی در غزه

پیش بینی امیرعبداللهیان از نشست ریاض: احتمال توقف جنایت جنگی و نسل‌کشی در غزه
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: برای اولین بار به دلیل اهمیت غزه نشست سران سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب به صورت مشترک برگزار می‌شود.

به گزارش نجواخبر، حسین امیر عبداللهیان صبح روز شنبه پیش از سفر رئیس‌جمهور به عربستان سعودی برای شرکت در نشست اضطراری سران سازمان همکاری اسلامی در ادامه صحبت‌های خود با بیان اینکه بیش از ۲۰ روز پیش آقای رئیس‌جمهور درخواست برگزاری نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی را ارائه کردند و با توجه به اینکه کشور عربستان ریاست دوره‌ای این سازمان را بر عهده دارد مقامات سعودی حداکثر همکاری را برای برگزاری این نشست انجام دادند.

وی با بیان این که رئیس‌جمهور در این نشست پیشنهادات مهمی را برای توقف جنایت‌های جنگی و نسل‌کشی در غزه، ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم این منطقه و مقابله با کوچ اجباری مردم غزه ارائه خواهند داد، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در این نشست بر این موضوع تاکید خواهد کرد که جنبش آزادی‌بخش حماس یک حرکت آزادی‌بخش فلسطینی است .

وزیر امور جمهوری اسلامی ایران همچنین تصریح کرد: در این فرصت چند ساعته و کوتاه رئیس‌جمهور با برخی از سران کشورهای موثر در مورد موضوع فلسطین دیدار و رایزنی خواهد کرد و در این دیدارها مسائل دوجانبه نیز مطرح خواهد شد.

امیرعبداللهیان در سخنان خود در مورد این نشست تاکید کرد: قرار است این اجلاس یک پیام محکم و قوی برای جنگ‌افروزان در منطقه داشته باشد و منجر به توقف جنایت جنگی و نسل‌کشی در غزه شود.

 


لینک کوتاه https://najvakhabar.ir/news/192308

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب